“Bail pat nākt uz mājām!” Daudzstāvu nama kāpņu telpā Teikā ieperinājušies narkomāni

3 komentāri

Izlietotas šļirces, asinis un reizēm arī pa kādai uz zemes guļošai personai – tieši šādi skati itin bieži redzami vienā no daudzdzīvokļu namu kāpņu telpām Teikas rajonā.

“Mums ir tāda bēda mūsu kāpņu telpā. Nesen pirmā stāva koridorī bija asinis un šļirce, un ir drausmīgi caur tādu koridoru staigāt, turklāt – bail. Likumïgā veidā esam bezspēcīgi ar šo cīnīties. Varbūt, ka publiskošana liktu policijai un citām instancēm sarosīties,” šādi “Bez Tabu” raksta viens no mājas iedzīvotājiem.

Pēteris
mājas iedzīvotājs

“Bez Tabu”: Ko jūs domājat narkotiku lietošanu kāpņu telpā?

Droši vien, ka tur tā “šņabene” [alkohola veikals] pretīm. Kas, es nezinu.

“Bez Tabu”:  Bet tas nav normāli, ka šādas lietas notiek mājas kāpņu telpā?

Nu, nav, tas nozīmē, ka jebkurš var ienākt. Tur kādam draugi, es nezinu.

Kad “Bez Tabu” saņēma iedzīvotāja sūdzību, kāpņu telpas durvis vēl atradās durvju slēdzene ar skaitļu kombinācijas kodu. Filmēšanas brīdī atslēgas vietā atradās caurums. Izrādās, durvju slēdzene dažas dienas iepriekš tikusi izlauzta, un tobrīd notika tās nomaiņa.

Viens no iedzīvotājiem “Bez Tabu” gan ziņoja, ka mājas iemītnieki jau teju gadu centušies panākt, ka tiek nomainīts durvju atvēršanas mehānisms, taču viss palicis bez ievērības. Nama apsaimniekotājs “Rīgas namu pārvaldnieks” gan ir pretējās domās.

Krists Leiškalns
SIA ”Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis

Pagājušogad bija iesniegums, bet nebija savākti paraksti. Viņiem ir arī skaidra un gaiša atbilde, kurā ir pateikts, ka saskaņa ar tādu un tādu normatīvu viņiem ir jāsavāc nevis neliels daudzums no mājas, šīs te iniciatīvas grupas, bet lēmuma pieņemšana ir atrunāta normatīvajos aktos. Tas, tas jau nu gan ir gadiem runāts. Viņi to ļoti labi zina. Viņiem ir atbildē viss ļoti precīzi atrakstīts.

Apsaimniekotājs norāda, ka jebkādu darbu veikšanai nepieciešama vairākuma piekrišana no visas mājas dzīvokļu īpašniekiem, nevis no konkrētās kāpņu telpas. Šajā gadījumā tie bijuši tikai deviņi cilvēki. ”Rīgas namu pārvaldnieks” solīja, ka pavisam drīz durvīm būs jauna slēdzene. Turklāt šiem darbiem ticis savākts nepieciešamais parakstu skaits.

Jāpiebilst, ka ceturtdien, 7. februārī, durvīs tika ievietota jauna atslēga. Tiesa gan, nevis kāds cits sarežģītāks drošības mehānisms, bet gan klasiska slēdzene. Katram dzīvoklim ticis nodotas arī atslēgas. Gadījumā, ja tās tiks aizmirstas vai kaut kur atstātas, iekšā tikt neizdosies – būs jāgaida kāds no kaimiņiem.

Iedzīvotāji gan cer, ka tas kaut nedaudz pasargās viņus no nelūgtiem ciemiņiem un biedējošajiem skatiem.

Savukārt Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis “Bez Tabu” sacīja, ka šādās un līdzīgās situācijās iedzīvotājiem ir jāzvana policijai un jāziņo par redzētajām nekārtībām.

Foto: IEDZĪVOTĀJA FOTO