”Bail, ka ar sūdiem aizlies logus!” Jūrmalniece pie mājas izgāž fekālijas

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

4 komentāri

Jūrmalā, Kauguros, gadiem ilgi kāda iedzīvotāja pie daudzdzīvokļu nama šķūnīša izlej kanalizācijas saturu. Viņas dzīvesvietā nav ierīkota kanalizācija, kā arī nav ievilkts ūdensvads, tādēļ dabiskās vajadzības tiek nokārtotas dzīvoklī esošajā spainī.

Sastaptie nama iedzīvotāji stāsta, ka viņu dzīvokļos esot gan kanalizācija, gan ūdensvads. No padsmit nama dzīvokļiem tikai divos nav ierīkotas labierīcības. Abi mitekļi pieder Jūrmalas domei, kas tos izīrējusi. Blakus esošajos šķūnīšos vēsturiski atrodas sausās tualetes, kas ir ļoti sliktā stāvoklī. Redzams, ka kanalizācijas bedre nav izsūknēta ļoti ilgu laiku.

Turpat blakus esošā nama iedzīvotāji, kuri dzīvo pirms deviņiem gadiem uzceltā ēkā, spiesti noraudzīties, kā pie šķūnīša regulāri tiek tukšots ar kanalizācijas atkritumiem pilnais spainītis.

Jūrmalā, Raiņa ielā 36, gadiem ilgi cilvēki izlej savus sūdus abās pusēs šķūnim. Pensionāri no Līču ielas nama ir spiesti vasarās dzīvot mušās, smirdoņā. Katru rītu ap 5.00 maza, resna sieviete no gala dzīvokļa izlej ārā spaini. Tur pat taka ir. Visa apkārtne smird pēc sastāvējuša urīna un sūdiem. Dzīvokļi pieder Jūrmalas domei, kas savos dzīvokļos neievelk kanalizāciju. Mājā dzīvo mazi bērni, kas spiesti kakāt visu acu priekšā – aiz šķūnīšiem.

Kad beigsies antisanitārija? Glābiet no žurku, sūdu mušu bariem! Mēs varam saslimt ar tīfu.

Lūdzam palīdzību!

Kanalizācijas izlējējas kaimiņi nemaz nav nojautuši par kaimiņienes izdarībām.

”Ai, Jēziņ, Jēziņ!” savu sašutumu neslēpj Biruta, kura namā dzīvo visu mūžu. Viņa atklāj, ka uz šo teritorijas pusi nemaz nestaigā.

Iedzīvotāji norāda uz dzīvokli, kurā nav ierīkota kanalizācija, un atklāj, ka tajā dzīvo sieviete, kura ir bezdarbniece.

Sākotnēji, kad pie dzīvokļa durvīm klauvē “Bez Tabu”, viņa neatsaucas. Vēlāk gan viņa atver logu un norāda, ka šī viņai esot vienīgā iespēja atbrīvoties no spainīša satura.

Lolita
Izlej spaiņa saturu pie šķūnīša

Kur tad man to gāzt? Es nevaru ierīkot tualeti sev mājās, man līdzekļi neatļauj. Kad taisīja kanalizāciju, neviens neprasīja, vai visi to (atļauties) var. Man kaut kur tas spainis ir jālej.

Lolitu nemulsina, ka spaiņa saturs tiek izliets publiskā vietā, kur to redz arī citi iedzīvotāji.

Īrniece neesot vērsusies pašvaldībā ar lūgumu dzīvoklī ierīkot kanalizāciju. Pašvaldības pārstāvis gan nevar atbildēt uz jautājumu, kādēļ tieši pašvaldībai piederošajos dzīvokļos nav ierīkota kanalizācija. Pēc “Bez Tabu” intereses, iespējams, šī kļūda tiks labota.

Salvis Miķelsons
Jūrmalas domes Pašvaldības īpašumu nodaļas vadītāja vietnieks

Pilnīgi skaidrs, ka tas nav normāli. Ja ir konstatēti fakti, ka pašvaldības dzīvokļa īrniece šo saturu izgāž mājas pagalmā, tas tiks vērtēts, vai šāda darbība atbilst īres līguma nosacījumiem. Mēs neatbalstām situāciju, ka Jūrmalas pilsētas pašvaldībā tiek turpināts ekspluatēt sausās tualetes.

Līdz šim pašvaldība nav saņēmusi sūdzības par savas iedzīvotājas rīcību.