“Baidos par pelējumu, jo meitai alerģija”, daudzdzīvokļu namā jau vairākus mēnešus tek griesti!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

0 Komentāru

Daudzdzīvokļu nama dzīvokļa īpašniece bezspēcīga – vairākus mēnešus tek griesti, bet “Rīgas namu pārvaldnieks” nav atradis cēloni.

Divpadsmit dzīvokļu namā Mirdzas Ķempes ielā vienpadsmitā stāva dzīvoklī jau vairākus mēnešus tek griesti. Dzīvokļa saimniecei ir meita, kurai alerģija pret pelējumu, taču vairāku mēnešu laikā “Rīgas namu pārvaldnieks” nav atradis problēmas cēloni.

Dienās, kad temperatūras stabiņš noslīd zem nulles, Māra dzīvo bez raizēm, taču atkušņa laikā nākas izlīdzēties ar diviem trauciņiem, kurus likt zem pilošās vietas. Pirmo reizi griesti sāka tecēt jau septembra beigās, tad arī sazinājusies ar mājas pārvaldnieci.

“Rīgas namu pārvaldnieks” ieteicis ierīkot sienā lūku, lai stāvvadus varētu apsekot. Tā arī ģimene izdarījusi, bet namu pārvaldnieks sapratis, kā tā pat jārīkojas arī augšējā – divpadsmitā – stāva dzīvokļa saimniekam. Pagājis apmēram mēnesis, kamēr pie lūkas ticis arī augšējā stāva kaimiņš.

Lai gan dzīvokļus apsekojuši vairāki inženieri, četru mēnešu laikā joprojām nav izdevies atrast problēmas cēloni, kamēr tas nav izdarīts, Māra nevar arī vērsties pie apdrošināšanas kompānijas. Tikmēr bojājumi dzīvoklī pieņemas spēkā.

Visvairāk Māru uztrauc, ka varētu rasties pelējums, jo viņas meitai ir alerģija. Viņa jūtas bezpalīdzīga, un uzskata, ka šī ir avārijas situācija, kuru risināt vajadzētu ātri.

“Rīgas namu pārvaldnieks” uzskata, ka rīkojušies gana operatīvi, taču augšstāva kaimiņš neesot nodrošinājis iespēju apsekot koplietošanā esošos stāvvadus. Svarīgi esot saprast, ka pilnībā stāvvadu apsekot caur mazu skatlodziņu nav iespējams.

“Rīgas namu pārvaldnieks” plāno uzsākt apsekošanas darbus arī uz jumta, atsedzot visas konstrukcijas. Taču pārvaldnieks sola, ka tiklīdz laikapstākļi atļaus, būs siltāks un sausāks, darbi tiks veikti.

Koplietošanas komunikāciju remonts iekļauts apsaimniekošanas cenā, un par to nebūs jāmaksā atsevišķiem dzīvokļa īpašniekiem. Bet remontdarbus dzīvoklī “Rīgas namu pārvaldnieks” nesegs. Pārvaldnieks vainu noveļ uz divpadsmitā stāva iedzīvotāju – ja viņš laikus būtu nodrošinājis piekļuvi stāvvadiem, remonts tiktu veikts laikus.

Foto

0 Komentāru