Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

4 komentāri

Gada siltos mēnešus iedzīvotāji ir iecienījuši ne vien tāpēc, ka termometra stabiņš pakāpjas daudz augstāk nekā ierasts, bet arī tāpēc, ka vairāk dzīvojam gaismā, nevis tumsā!

Tomēr, līdzko diena iet uz otru pusi un iestājas tumsa, iedzīvotāji par pašsaprotamu lietu sauc laternu iedegšanu. Taču izrādās, ka ir laterna, kura galvaspilsētā deg jau piecus gadus – ne tikai naktī, bet arī dienā!

Degošā laterna atrodas Rīgā, Šampētera ielā, kādas pamestas rūpnīcas sētā. Bez Tabu satiktie iedzīvotāji apstiprina, ka laterna tur degot jau vismaz piecus gadus! Daži no iedzīvotājiem par to neuztraucas, uzsverot to, ka privāts īpašums dara ko grib. Tomēr citi uzdod jautājumu par naudas lietām un to, kas tad īsti par laternas elektrības patēriņu maksā!

Laterna atrodas kādreizējās mašīnbūves fabrikas teritorijā. Šobrīd tur starp pamestām ēkām atrodas arī atjaunotas biroja telpas. Bez Tabu vizītes laikā uz vietas sastopam vien teritorijas apsargu. Izrādās, ka laternas degšanai tomēr kāds iemesls ir…

“Lampa ir ieslēgta, lai teritorija būtu apgaismota. Apsargam jāredz, ja kāds lien pāri sētai. Šeit bieži nepiederošas personas lien pāri.”

Galvaspilsētas galvenais gaismas uzturētājs “Rīgas gaisma” atzīst, ka bieži vien iedzīvotāji domā, ka visas pilsētā esošās gaismas ir viņu pārvaldībā. Tomēr tā nebūt nav. Ikvienam iedzīvotājam ir iespēja uzstādīt savu gaismekli, ievērojot vien dažus noteikumus.

Rīgas pašvaldības aģentūras “Rīgas gaisma” tehniskais direktors Edmunds Krēsle stāsta, ka ir nepieciešams izstrādāt visu nepieciešamo dokumentāciju, lai uzstādītu savu gaismekli.

Tomēr par ieslēgšanu un izslēgšanu atbildīgs ir tikai un vienīgi pats gaismekļa īpašnieks. Tā esot cilvēka brīva griba – slēgt vai neslēgt lampu ārā.

Visizplatītākās gaismas spuldzes ir 150 W. Šīs spuldzes diennaktī izmaksā ap 0,50 eiro. Dedzinot laternu 5 gadus nepārtrauktā režīmā, pamestās rūpnīcas īpašnieki par tās uzturēšanu atvadās no aptuveni tūkstošs eiro.

Lai gan Bez Tabu komandai neizdevās aprunāties ar pašiem rūpnīcas īpašniekiem, teritorijas sargs solījās nodrošināt to, ka dienas gaišajā laikā laterna būs izslēgta!

Turam teritorijas sargu pie vārda un pēc dažām dienām dodamies uz norādīto adresi pārliecināties par to, vai sarga vārda bijuši patiesi.

Izrādās, ka Bez Tabu komandas aicinājums gaismu dienas gaišajā laikā izslēgt ir sadzirdēts. Turpmāk tā tiks ieslēgta tikai diennakts tumšajā laikā!

Foto

TOP komentāri

 • Dace Simanoviča
  +3 +2 -1

  Dace Simanoviča

  Tādēļ jau parastajiem mirstīgajiem piestāda mistiskus rēķinus par pāris tūkstošiem €.
 • Volts
  0 0 0

  Volts

  Alise! Es tajā lampā netērējos. Vainīgais bija Vats ,bet vidusskolā jau drīkstēja fiziku nemācīties.
 • Alda Hoola

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl