Babītes novada Piņķos vīrietis sašauj jaunieti. Iemesls ir pāris apēstas plūmes

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

28 komentāri

Sašauta roka, no kuras izņem lodi, atkārtota brūces atvēršana un tīrīšana, jo tā sākusi iekaist. Bailes iet garām privātmājai, jo nav skaidrs, vai kāds atkal nešaus. Medicīniskas ekspertīzes un iesniegumi policijai. Šā brīža ”sausais atlikums” notikumiem Piņķos, kur viss varēja beigties daudz traģiskāk.

Kā stāsta ar “Bez Tabu” tikties atnākušais jaunietis, kurš patrāpījās ceļā lodei, viņš ar draugu tās dienas vakarā jau grasījušies no Piņķiem doties mājup uz Jūrmalu. Ejot pa ielu, piestājuši pie kādas privātmājas, pie kuras ārpus žoga, uz pašvaldības zemes augu aliču jeb Kaukāza plūmju koki. Gatavie augļi sabiruši zemē, puiši tās ēd. Zēniem līdzi ir divi suņi, kuri sarejas ar aiz žoga esošajiem suņiem. Pēc brīža no mājas parādās vīrietis, kurš jauniešiem pavēl iet prom. Kā stāsta puisis, vīrs uzreiz pateicis, ka, ja pusaudži neaizies, viņš uz tiem šaus.

Jānis
sašautais puisis

”Vīrietis iegāja mājā un no tās iznāca jau ar pneimatisko ieroci rokās. Mēs sākām skriet, bet tad es sajutu tādu kā sitienu pa roku. Tā vieta palika nejutīga. Es pacēlu piedurkni, roka bija sašauta, tecēja asinis.”

Zēns sazvana mammu, kura ir šokā par notikušo. Jaunieti ātri ved uz slimnīcu, kur no brūces izņem pneimatiskā ieroča lodi, pēcāk policijā tiek uzrakstīti iesniegumi. Gan no jauniešiem, gan mātes. Tajā pat dienā sieviete sociālajā portālā veic ierakstu ar domu par notikušo pabrīdināt citus Piņķu iedzīvotājus, bet atklājas, ka jau pirms gadiem vīrietis ir izrīkojies līdzīgi, ir arī citi cietušie, kuri policijā nav vērsušies. No likumsargiem “Bez Tabu” uzzina, ka jā, viņiem ir informācija tikai par pēdējo atgadījumu, par citām epizodēm nekas nav zināms. Par zēna sašaušanu aizdomās turētais vīrietis policijā bijis, paskaidrojumu sniedzis, bet viņa versija atšķiras.

Aija Briede
Valsts policijas Olaines iecirkņa pārstāve

”Pašlaik mūsu rīcībā ir informācija, ka, iespējams, ir noticis konflikts, iespējams, asāka vārdu apmaiņa starp diviem jauniešiem un mājas īpašnieku, kā rezultātā vīrietis ir paņēmis sev piederošo pneimatisko ieroci, gribējis jauniešus pabaidīt, izšāvis gaisā, bet netīšām esot trāpījis vienam no jauniešiem.”

Lai kā nebūtu, pat asa vārdu apmaiņa nav iemesls, lai uz kādu šautu. Līdz šim vīrietis nav bijis policijas redzeslokā. Iespējamo šāvēju “Bez Tabu” sastapt neizdodas. Nāburgi zina teikt, ka pēc notikušā viņš savā mājvietā nav redzēts nedēļu. Vīrieti raksturo kā vienpati, kurš nereti ir uzkliedzis bērniem, pneimatiskā šautene viņam ir sen, to iepriekš licis lietā pret putniem, kuri knābā ābolus. Lai kā nebūtu, policijā ir uzsākta izmeklēšana, un vīrietim nāksies atbildēt likuma priekšā par zēna sašaušanu.

28 komentāri