Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Rīgas vēsturiskajā centrā notiek neticamas lietas. Artilērijas ielas pagalmā esoša būve, kas brūk un no kuras atdalās ķieģeļi, apdraud ne tikai blakus esošās Krāsotāju ielas simtgadīgās koka mājas, kas ir Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma daļa, bet ir drauds arī cilvēku drošībai.

Krāsotāju ielas iedzīvotāji ar bažām lūkojas uz Artilērijas ielas pagalmā blakus esošo sienu, kuras dēļ viņu dzīvība jau gadiem karājas mata galā.

Pirms dažām dienām sienas daļa atkal brukusi. Paveicies, ka lielākā daļa sešus metrus augstas sienas nogruvusi uz  zemes gabala, kas atrodas otrā pusē, kurš neesot apdzīvots un neviens cilvēks neesot cieti, toties sabojātas automašīnas.

Ja atlikusī būves daļa kritīs uz dzīvojamo māju pusi, tad nelaime būšot pavisam liela. Pussagruvusī būve piederot privātīpašniecei, kura par to neliekoties traucēta. Raidījuma “Bez Tabu” žurnāliste sazinās ar īpašnieces pārstāvi, kura paziņo:

  • Privātīpašniece: Raidījumā es negribu filmēties. Plāni ir būvi nojaukt.
  • Žurnāliste: Kad tas notiks?
  • Privātīpašniece: Kad arhitekti uzrakstīs projektu. Būvvalde neļauj vienkārši tāpat jaukt. Visa tā dokumentācija var ieilgt.
  • Žurnāliste: Kāpēc tas ātrāk netika izdarīts?
  • Privātīpašniece: Nezinu.

Mājas iedzīvotāji ir pārsteigti ne vien par īpašnieces, bet arī par kontrolējošo institūciju attieksmi. Vajadzēja jau sen likt būvi nojaukt. Kad savulaik inspektori secinājuši, ka piemājas malkas šķūnīši nav droši, tos nojaukuši dienas laikā.

Rēķinu par šķūnīšu nojaukšanu likuši apmaksāt mājas iedzīvotājiem. Ir neizpratnē, kāpēc šoreiz nerīkojas tāpat:  bīstamo būvi nenojauc un neliek par to samaksāt īpašniekam. Šķūnīši bijuši drošāki.

Aija Briede
Rīgas Austrumu izpilddirekcijas pārstāve
  • Pārstāve: Ir ierosināta administratīvā lietvedība. Pēc lietas izskatīšanas mēs varēsim informēt papildus raidījumu par notiekošo.
  • Žurnāliste: Kāpēc līdz šim nebija apsekota šī būve?
  • Pārstāve: Līdz šim papildu informācijas nebija.

Tagad Rīgas būvju sakārtošanas pārvalde atzinusi, Artilērijas ielas būves stāvoklis rada apdraudējumu vietējo iedzīvotāju dzīvībām. Arī Rīgas pilsētas būvvaldes inspektori teritoriju apsekojuši.

Līdz šim neesot likuši savest to kārtībā, jo neesot saņēmuši ziņojumus par tās bīstamību. Paši to nav pamanījuši, jo grausts atrodoties nevis ielas malā, bet gan iekšpagalmā.

Tagad īpašniecei draudot administratīvā atbildība par saistošo noteikumu neievērošanu. Sods privātai personai esot līdz 470 eiro. Sola, ka tagad būvi uzraudzīšot un panākšot, ka tā vairs neapdraudēs apkārtējos.

Iedzīvotājiem esot vēl otrs bieds – pussapuvušais, līkais koks aiz mājas, kas noliecies pār jumtu. Būvvaldes pārstāvis  aicina arī par koku rakstīt ziņojumu viņiem un izskatīs iespēju, vai to nevajag nozāģēt.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl