Autovadītāju ”izsvilpj” tehniskajā apskatē uz loga uzlīmētas, saules gaismu aptumšojošas līnijas dēļ

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

19 komentāri

Ik katram autovadītājam ir skaidrs, ka, dodoties uz tehnisko apskati, viņa auto var iešķiebt ”slimības lapu”, ja spēkratam kaut kas nav kārtībā ar ritošo daļu, bremzēm, gaismu vai arī motoram ir tāda eļļas noplūde, ka paliek peļķe. Līdz šim neviens nav sūkstījies par to, ka viņa spēkratu par satiksmei nederīgu atzīst tumšas krāsas, bet caurspīdīgas plēves joslas uz priekšējā stikla dēļ.

Lai arī spēkratam, kuru ikdienā vada “Bez Tabu” skatītājs Jānis, tehnisko stāvokli var raksturot, kā teicamu, kārtējā, ikgadējā tehniskā apskate beidzas ar sarūgtinājumu. Auto mēneša laikā jānovērš nepilnības. Kādas? Vai nu jālikvidē, vai arī pamatīgi jāsamazina uz spēkrata priekšējā loga esoša tumšas krāsas plēves josla, kura uzlīmēta, lai pasargātu autovadītāju no pretī spīdošas saules spožuma.

”Man tas liekas absurdi! CSDD inspektors man skaidroja, ka šī plēve aizsedz skatu un es varot neredzēt, kādā krāsā ir luksofora signāls. Līniju uzlīmēt ir atļauts tikai tik, lai tā nebūtu platāka par attiecīgā spēkrata nolokāmo, oriģinālo saules sargu.”

Puisis “Bez Tabu” demonstrē, kā tiek mērīts, cik plata drīkst būt līnija. Atlokāmo saules sargu pieliec pēc iespējas tuvāk auto priekšējam logam, taisnā līnijā pieliek kaut vai papīru, lai izveidotos 45 grādu leņķis, un tas parāda, vai līnija nav par platu. Bet! Puiša auto saules sargs atlocīts nostājas tādā pozīcijā, ka tā mala ir krietni pāri uzlīmētās plēves joslas malai, bet, neskatoties uz to, CSDD tehniskās apskates stacijas inspektors viņa auto izbrāķējis.

Aldis Adiņš
CSDD pārstāvis

”Ikvienam autovadītājam, kura spēkrats ir ”izbrāķēts” tehniskajā apskatē, ir tiesības uz vietas pieaicināt maiņas vecāko inspektoru, bet, ja viņu neapmierina arī viņa lēmums, tad to var pārsūdzēt piecu dienu laikā, rakstot uz CSDD galveno biroju rakstveida sūdzību un lūdzot to izskatīt.”

Tātad ikvienam auto īpašniekam, ja uz priekšējā stikla ir uzlīmēta saules gaismu aizturoša plēve, pirms tehniskās apskates jāpārliecinās, ka tā atbilst prasībām, lai apskates laikā nenāktos vilties par inspektoru secinājumiem.

Foto

19 komentāri