Autovadītāji ziņo par Valsts policijas jaunajām darba formām – tumsā tās neesot pamanāmas

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

9 komentāri

2020. gada vasarā Valsts policijas darbinieki saņēma jaunās darba formas. Lai arī, tās prezentējot, tika īpaši akcentētas to spožās krāsas un atstarojošie elementi, autovadītājs Ģirts pamanījis, ka diennakts tumšajā laikā likumsargus nemaz neesot tik viegli pamanīt.

Ģirts
autovadītājs

Viņiem [policistiem] tās jaunās formas ir ar svītriņveida atstarotājiem – uz rokām un kājām, bet viņi nav labi saredzami. Bildēs skatījos, kur jaunās formas ir prezentētas, bija arī veste, bet laikam tās netiek vilktas.

Likumsargu rokās jaunās formas nonākušas šā gada vasarā – īpaši izcelts to mūsdienīgums un kvalitāte, tāpat uzsvērts, ka jaunās darba štātes būs spilgtās krāsās, neizpaliks arī spoži, atstarojoši elementi. Protams, dienas laikā – nekāda vaina, bet kā ir tumsā?

Valsts policijas inspektors Anrijs Vents stāsta, ka atstarojošie elementi iestrādāti uz rokām, kājām un muguras. Salīdzinot ar vecajām darba formām, inspektors uzskata, ka jaunais apģērbs tumšā ir daudz pamanāmāks.

Likumsargiem piešķirta arī atstarojoša veste. Kamēr vēl termometra stabiņš nav noslīdējis zem nulles, to likumsargi tumsā velk pa virsu jakai. Kad laiks kļūs vēsāks, vestes vietā policisti izmantos īpaši košu virsjaku.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāve Ilze Šipkēvica aicina ikvienu pievērst uzmanību drošībai un izmantot atstarotājus. Ik gadu tumšajā periodā, autovadītāju nepamanīti, traumas gūst un bojā iet vairāki desmiti cilvēku, tāpēc nevajadzētu ignorēt aicinājumu, lietot atstarotājus. CSDD sniedz padomus, kā plašajā piedāvājumu klāstā atrast visefektīvāko no tiem.

Ilze Šipkēvica
CSDD komunikācijas departamenta vadītāja

Ja tās ir ceļa nomales vai tumšākas ielas, es ieteiktu lietot lukturīti. Velosipēdistiem noteikti būtu jālieto atstarojošā veste, tāpat svarīgi izgaismot pašu velosipēdu ar gaismas lukturīti.

Izgaismots velobraucējs autovadītājam ir redzams jau 150 metru attālumā, bez atstarotāja – krietni vēlāk. Arī Valsts policijas inspektors stāsta, ka iedzīvotājiem regulāri nākas atgādināt par to nepieciešamību, jo nereti cilvēkiem šķiet, ka viņi ir labi redzami, tomēr tā tas nav.

Runājot par likumsargu apģērbu – viņu vecās formas noteikti vēl kādu laiku varēs manīt, jo primāri tās saņēmuši policisti, kas nodrošina sabiedrisko kārtību un drošību.