Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

35 komentāri
“Autovadītāja ir mirusi!” Uzvirmo baumas, ka 10 gadīgā zēna nāvē vainotā izdarījusi pašnāvību

Kopš Īvandes pagastā notikušās traģēdijas, kurā dzīvību zaudēja desmit gadus vecs zēns, pagājis vairāk nekā mēnesis. Tomēr Bez Tabu redakcija vēl aizvien saņem trauksmes zvanus no iedzīvotājiem, kuri apgalvo, ka par notikušo traģēdiju zina vairāk nekā atklāj likumsargi un stāsta puisēna ģimene.

Lai gan spriest par traģēdijas apstākļiem gatavi daudzi – šobrīd vien sieviete, kura liktenīgajā dienā vadīja ”Audi” markas automašīnu ir tā, kura zina patiesos lietas apstākļus. Tomēr arī par sievietes likteni un dzīves apstākļiem pēc traģēdijas informācija birtin bira Bez Tabu redakcijas pastā.

Baumas par pašnāvību

Kāds anonīms vīrietis Bez Tabu elektroniskajā pastā ziņo par iespējamu sievietes pašnāvību apkārtējo spiediena dēļ. Vīrietis gan piebilst, ka nevēlas iestāties par to, ka vainīga ir viena vai otra puse, tomēr vērš uzmanību uz drošības elementu nodrošināšanu, kuri, pēc viņa domām, mirušā puisēna vecākiem ir pieklibojuši.

”Kāpēc desmit gadus vecs zēns brauca uz ielas bez ķiveres, bez vadītāja apliecības? Tā ir tikai un vienīgi vecāku atbildība.”

Atgādinām, ka mirušā puisēna tēvs gan piebilst, ka zēns ielai tuvojies nelabprāt. Vienmēr bijis uzmanīgs un bez iemesla ielai netuvojies. Tomēr šī situācija liecina par to, ka kaut kas mazo dvēselīti tomēr vilinājis braukt ar riteni šosejas tuvumā.

Kas vainīgs – tas bailīgs?

Informācija par automašīnas vadītāju, kuras spēkrats izrādījās nāvējošs mazajam puisēnam, ir daudz. Rodas jautājums, ja baumas apstiprinās, vai tiešām sieviete, kura ir nevainīga, atņemtu sev dzīvību?

Lai gan 1. septembra pēcpusdienā pēc notikušā automašīnas vadītāja nekavējoties izsaukusi advokātu un ar mirušā puisēna tēvu komunikācijā ielaidusies maz, saņemtās ziņas liek pārdomāt patiesos situācijas apstākļus.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga informē, ka policijas rīcībā informācijas par šādu situāciju nav.

Ģimenes pagātne – nelabvēlīga?

Citi iedzīvotāji vērš uzmanību uz ģimenes pagātnes melnumiem. Bez Tabu redakcija saņēmusi ziņu no anonīmas sievietes, kura apgalvo, ka puisēns vasaras mēnešus pavadījis pie svešiem cilvēkiem. Ģimene par zēnu neesot likusies ne zinis. Viņa dalās savās pārdomās par to, ka, iespējams, nelaimes gadījums noticis tāpēc, ka pats zēns to izvēlējies.

Kuldīgas novada bāriņtiesa gan stāsta, ka ģimene viņu redzeslokā nav nonākusi un nekādu pārkāpumu saistībā ar dēliņa audzināšanu nav konstatēti.

Ģimene izvēlas klusēt

Mirušā puisēna tēvs atzīst, ka jaunas ziņas par kriminālprocesa gaitu saņem vienīgi baumu līmenī no apkārtējiem Īvandes pagasta iedzīvotājiem. Viņš ir izlēmis lietu atstāt policijas ziņā un gaidīt izmeklēšanas rezultātus.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde apstiprina, ka kriminālprocesa ietvaros turpinās izmeklēšana. Taču par konkrētu periodu, kurā lieta varētu noslēgties, šobrīd esot grūti spriest.

TOP komentāri

 • Dzintra Skarda
  +26 +25 -1

  Dzintra Skarda

  Vai jums Bez Tabu pašiem riebīgi nav, aiz neko darīt, publicēt kaut kādas baumas “viena tante teica” līmenī? Lieciet tak tam bērnam mieru. Un kāda velna pēc pie šī raksta ir simto reizi jāpublicē bērna bilde?
 • Dzintra Skarda
  +29 +23 -6

  Dzintra Skarda

  Ja es jums tagad anonīmi uzrakstīšu, par to, ka dzirdēju, ka šī sieviete to visu (šo nelaimi) jau iepriekš bija izplānojusi personisku motīvu vadīta, lai par kaut ko atriebtos ģimenei, tad to jūs arī uzreiz rakstīsiet?
 • Saiva Linde
  +20 +19 -1

  Saiva Linde

  Es arī rakstu izlasīju, nekā līdz galam tur pateikts nav. Baumas paliek baumas. Vai tad Bez Tabu ir tik bezspēcīgs un nevar noskaidrot vai sieviete izdarījusi pašnāvību, vai tomēr dzīvo? Daudzo gadu garumā raidījums ir kļuvis vien baumu cienīgs! Agrāk, ja baumoja, jūs tās kliedējāt, palīdzot noskaidrot kā tad īsti ir!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl