Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

Komentāri

Latviešiem vienmēr ir bijis ticējums, ka uz svētkiem sava nama durvju priekšā ir jāsakopj, lai godam var līksmot. Šķiet, ka par šādu ticējumu neko nav dzirdējuši kādā automazgātavā Rīgā, pie kuras visu acu skatieniem paveras izgāztuve.

Rīga, Dārzciems. Ēka, kurā atrodas gan auto serviss, gan mazgātava. Tā vien šķiet, ka šī ir vieta, kura brēktin brēc pēc Laimes lāča apmeklējuma, jo aiz mājas paveras acij nepatīkams skats. Vecu riepu kaudzes, metāla izstrādājumu pārpalikumi, tukšā tara un pat kāda nesaturēšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dodamies taujāt, kā tā sanācis, ka tik šmucīga durvju priekša? Strādnieki sarunās neielaižas, vien norāda, kurā virzienā priekšnieks meklējams. Viņu izdodas sazvanīt, jo izbraucis. Vaina esot ne jau pašos, bet tajā, ka reti braucot lielgabarīta atkritumu izvedēji.

Bet, kā redzam, apkārtne piegānīta arī ar sadzīves atkritumiem. Lai tos novāktu, arī ilgi jāgaida atkritumu izvedējs jebšu pietiek, ka paši savāc?

Igors, automazgātavas priekšnieks

Apdomāsim. Vai uzreiz kaut kur savāksim, lai cilvēki neredz. Par signālu man ir skaidrs. Izdarīsim visu, lai ir smuki.

Apkārtnē dzīvojošie pamanījuši vēl kādu dīvainību. Vagoniņi, ap kuriem ir mēslaine, tiekot izmantoti darbinieku vajadzībām. Par tiem mašīnu pucētavas priekšnieks teicās, ka tie tiekot tirgoti.

Vai nevajadzētu būt tā, ka darbiniekiem siltas telpas ir ēkā? Šo jautājumu uzdodam Valsts darba inspekcijai. Tur saka, ka pēc būtības tā vajadzētu būt, bet, ja ēkā vietas nepietiek, varot izlīdzēties arī šādi.

Sandra Zariņa, Valsts darba inspekcijas pārstāve

Ja būvē viņu kā auto mazgātavu, tad jāparedz vieta darbiniekiem, darbinieku atpūtas telpām. Ja tā nav bijis, tad šāds risinājums it kā varētu būt. Kad viņiem ir tomēr nodrošināts vagoniņš.

Cilvēki var atpūsties un sasildīties. Tas varētu būt viens no īstermiņa risinājumiem. Jautājums, vai šādu ēku maz varēja nodot ekspluatācijā un kā tas iet kopā ar apkārtējās vides risinājumiem. Bet tas ir cits jautājums. Un ir jāskatās ilgtermiņa risinājums.

Inspektori pēc svētkiem lūkošot, kas notiek uzņēmumā gan ar darba apstākļiem, gan līgumiem. Bet nu atpakaļ pie mēslaines. Uzņēmuma priekšnieks sola, ka pēc svētkiem te viss būs tīrs.

Lai būtu stimuls pildīt solījumu, Bez Tabu par vietu ziņo pašvaldības policijai, tās darbinieki atbrauc, nofiksē situāciju un saka, ka pārrunas ar mazgātavas vadību būs stingras. Atliek vien novēlēt turēt solījumu, lai Bez Tabu kā Laimes lācim nav atkal jādodas ciemā.

Foto

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl