“Automašīna eksplodēja, tā pacēlās virs zemes! Bērns bailēs bļāva!” Norvēģu ģimene šokēta par piedzīvoto Rīgas taksometrā

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

28 komentāri

3. oktobrī ģimene no Norvēģijas ieradusies Rīgas lidostā, lai apciemotu tuviniekus un pavadītu brīvdienas Latvijā. Pirms lidojuma rezervējuši taksometru, kurš ceļotājus nogādās mājās. Viss sācies daudzsološi, tomēr šobrīd pasakās Dievam, ka ir sveiki un veseli, jo tiklīdz ieņēmuši vietas automašīnā, tā aizdegusies.

Jau sākumā, kad ieņēmuši vietas, jutuši, ka automašīnā ir savāds aromāts. Mortens teicis Nadjai, ka nevēlas ar konkrēto automašīnu braukt, jo tās stāvoklis neizskatoties pārāk labs. Nadja ātrāk vēlējusies nokļūt mājās, tāpēc Mortena aizdomas neuztvērusi nopietnu un teikusi, ka viss ir kārtībā. Tomēr turpmāk abiem pat murgos nerādījies.

“Pēc aptuveni pussekundes automašīna eksplodēja, bija blīkšķis, un tā pat nedaudz pacēlās virs zemes,” atceras Mortens.

Ģimene jau bija uzlikusi drošības jostas, lai dotos ceļā. Tās rautas vaļā, Mortens skaļā balsī teicis, lai ģimene kāpj ārā – sešgadīgais dēls no bailēm bļāvis, vēlāk nevēlēdamies kāpt citā automašīnā.

Mortens
piedzīvojis nepatīkamu situāciju taksometrā

“Viņš [dēls] kliedza, ka arī cita automašīna aizdegsies. Pēc tam viņš zīmēja bildes ar automašīnām un rakstīja, ka tās deg.”

Arī puisēna mamma jutusies slikti, galva bijusi dulla, un Mortens vēlējies viņu vest uz slimnīcu pārbaudīties. Tomēr viņa atteikusies, taču situāciju vēl aizvien skaidro bērnam, kuram ir šoks par notikušo.

Lidostas “Rīga” pārstāvis Edgars Vilcāns skaidro, ka tiklīdz tikuši pamanīti dūmi, izsaukta lidostas ugunsdzēsēju komanda, kas liesmas likvidējusi 30 sekunžu laikā.

“Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, taksometra šoferis notikuma vietu pameta, līdz ar to neko vairāk mēs par viņu arī nezinām,” atklāj Edgars Vilcāns.

Ģimene izmantojusi taksometru firmas “Alviksa” pakalpojumus – kā noskaidrojam pie uzņēmuma pārstāves, viņi par situāciju ir informēti, taču nekādu atbildību neuzņemas, jo pie ģimenes aizbraukusi firmas “Lucky Life” automašīna. Aplūkot datubāzē pieejamo informāciju par firmu redzams, ka uzņēmumam ir vairāk nekā 8 000 eiro liels nodokļu parāds, kā arī apturēta saimnieciskā darbība. Uzņēmuma juridiskā adrese norādīta kādā deviņstāvu mājā. Domofonu paceļ sieviete, kura “Bez Tabu” iekšā nelaiž un stāsta, ka norādītā firma adresē jau sen vairs neeksistējot un viņai neesot informācijas par to, kur firma varētu būt pārcēlusies.

Pasažieru pārvadātāju asociācijas prezidents Ivo Ošenieks stāsta, ka kompānija “Lucky Life” nav Latvijas pasažieru pārvadātāju asociācijas biedrs. Atklāj, ka pastāv daudz saucamās “vienas dienas kompānijas”, kuras nostrādā kādu konkrētu laika periodu, vēlāk firmu likvidē un pēc gada atver citu, konkrēto shēmu turpinot.

Lai pasažieris sevi pasargātu, Ivo Ošenieks iesaka izvēlēties labi zināmas taksometru kompānijas, kā arī pievērst uzmanību summai, kas tiek prasīta par pakalpojumu – ne vienmēr lētākais būs labākais.

Ivo Ošenieks
Pasažieru pārvadātāju asociācijas prezidents

“Diemžēl man jāsaka, ka policija nepietiekami strādā šajā jomā, lai izķertu šādus gadījumus, jo patiesībā šis pakalpojums ir sniegts dzīvībai bīstami.”

Valsts policija skaidro, ka šobrīd nekas neliecina, ka būtu noticis noziedzīgs nodarījums – līdz ar to pieņemts lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu. Ģimene ar rūgtumu atzīst, ka ir vīlusies atbildīgo institūciju attieksmē, uzskatot, ka taksometra firma nevar palikt nesodīta, tāpēc palīdzību lūguši advokātam.

Foto

TOP komentāri

 • Vladlena Gabura
  +9 +7 -2

  Vladlena Gabura

  Mani savukārt uztrauc,ka neviens šoferītim nepalīdzēja.Kaut gan blakus atradās daudzi šoferi.Vai tad nevienam nebija automašīnā uguns dzēšamā aparāta?Vienaldzība mēdz nogalināt!
 • Blusa
  +7 +7 0

  Blusa

  Var nobīties, var satraukties, bet te tāda traģēdija sataisīta. Laikam grib naudiņu nopelnīt ar advokāta palīdzību.
 • Alla Rone

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl