“Augšā prostitūta, blakus arī nedod gulēt!” Iedzīvotāja Imantā asi konfliktē ar kaimiņiem un apkopēju

2 komentāri

Ja dzīvojat dzīvoklī, tad taču ir patīkami ienākt tīrā un sakoptā nama kāpņutelpā. Turklāt ir arī darbinieki, kuriem ir pienākums uzturēt kāpnes pienācīgā stāvoklī. Viena no “Rīgas namu pārvaldnieka” strādniecēm Imantā gan saskārusies ar šķērsli – vecāka gadagājuma kundzi.

Anniņmuižas bulvāra 40. nama kāpņutelpā uzkopšanas darbu laikā strādniecei rodas konflikts ar vienu no iemītniecēm. Un ātri vien domstarpības pāraug klajā agresijā un lamuvārdu lietošanā.

Brīdī, kad apkopēja Justīne nokļūst pie sievietes dzīvokļa kāpņu laukumiņa, pēkšņi atskan lamāšanās. Gados jaunā sieviete šo necenzēto leksiku ignorē un turpina savu pienākumu veikšanu.

Iedzīvotāja sadusmojas par plkst. 10.00 sākto kāpņu slaucīšanu un mazgāšanu. Kundze neliekas mierā un piesaka konflikta otro raundu.

“Es pacēlu acis un redzēju savā priekšā kundzi ar slotas kātu rokā. Viņa neļāva man turpināt darbu. Es viņai uzbļāvu un jautāju, vai viņa tiešām vēlas, lai viņai kaut ko izdara pašaizsardzības nolūkos. Tad viņa iegāja iekšā dzīvoklī un iznāca ārā ar ūdens burku un sāka vienkārši šļakstīties apkārt,” atminas Justīne.

Raizējoties par savu drošību un nezinot, kas īsti slēpjas aiz bargās iedzīvotājas ādas, “Bez Tabu” kopā ar Justīni dodas tieši pie bargās kundzes izskaidrot notikušo. Uz īsu brīdi kundze paver durvis, taču, ieraugot video kameru un mikrofonu, steigā durvis aizcērt.

Sastaptie kaimiņi norāda, ka ar iedzīvotāju jau iepriekš bijuši konflikti, taču nereti strīdi ātri vien noplok. Tomēr iepriekš dzirdētie nostāsti par citu kaimiņu piedzīvoto liek nodrebēt ikvienam.

Līdzās dzīvoklī mītošā Zelma atceras, ka agresīvā kaimiņiene citai iedzīvotājai un arī viņas gadu vecajam bērnam acīs iepūta piparu gāzi. Iemesls – skaļa trokšņošana pa dienu.

Izskaidrojot “Bez Tabu” ierašanās iemeslu, apspriestā iedzīvotāja Ludmila tomēr atver durvis un uzreiz atklāj agresijas cēloņus. Atnākot mājās pēc darba, viņa vēlas pabūt mierā un klusumā, taču to liedz kaimiņu ēverģēlības. “Tur [virs Ludmilas] prostitūta dzīvo. Pie viņas visu laiku nāk te viens, te otrs.”

Sarunas laikā Ludmila tikai veļ vainu uz citiem, bet savu vainu notiekošajā nesaredz. Izrādās, it kā skaļo un neadekvāto kaimiņu dēļ sašķelts pat dzīvokļa loga stikls.

Ludmila arī atceras, kāpēc iepūtusi kaimiņienei acīs piparu gāzi. Toreiz viss beidzās ar policijas ierašanos, trīs nebrīvē pavadītām diennaktīm un soda naudu. “Biju tik ļoti nikna. Skatos, tur vecis paliels un divi bērni. Man kaut kā pilnīgi nejauši izlauzās tā. Nu, neko. Bet tagad es vispār klusēju. Tikai tagad tur jauni iemītnieki parādījušies, un tas vispār ir, atvainojiet par izteicienu, piz*** pilnīgs.”

Mēģinot tomēr izskaidrot, kāpēc Sarkanajā Krustā strādājošā Ludmila uzbrūk “Rīgas namu pārvaldnieka” darbiniecei un liedz tīrīt kāpņutelpu, kundze izliekas neredzam acu priekšā stāvošo uzkopšanas darbu strādnieci.

“Viņa taču slaukot visas durvis noputina. Kāpēc vajag… Vai arī dauzīt, man dzīvoklī viss nodžinkst. Meitene stāv, lai viņa stāv, Dieva dēļ. Es viņai nelieku, lai viņa man durvis putina. [..] Es iešu uz namu pārvaldi, lai viņu tur sagaida. Ja viņa staigās un šādi darīs. Es negribu saistīties ar nevienu, man ir darbs un viss, es negribu saistīties.”

Dzīvokļa īpašniece ir Ludmilas kolēģe, kura “Bez Tabu” norāda, ka mitekli izpirkusi brīdī, kad Ludmilai radušās finansiālas problēmas. Ir noslēgts līgums, ka Ludmila drīkst palikt Anniņmuižas bulvārī līdz sava mūža galam.

Savukārt šīs kaimiņu nebūšanas un konflikts ar nama apsaimniekotāja darbinieci jārisina sarunu ceļā vai arī jāturpina saukt galvaspilsētas kārtības sargus.

2 komentāri