Audēja ieguldījusi smagu darbu, radot divas segas, taču ķīmiskā tīrītava tās atdod sabojātas!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

21 komentārs

Audēja Ilze Mailīte ieguldījusi smagu darbu, lai taptu divas pašdarinātas segas. Tās gatavojusi izstādei un, lai mākslas darbs izskatītos labi, uzticējusi segas ķīmiskajai tīrītavai. Kārtīga vilšanās pārņēmusi audēju brīdī, kad segas saņēmusi – to malas mazgāšanas procesā pamatīgi sabojātas.

Līdz izstādei segas tā arī nenonāca, bet audēja piedzīvojusi vairāku mēnešu ilgu strīdēšanos ar ķīmisko tīrītavu “Tvaikonis”. Abu segu malas pamatīgi izirušas, un audēja uzskata, ka tīrītavas darbinieki tās sabojājuši.

Ķīmiskās tīrītavas direktors neuzskata, ka pie galarezultāta vainojami tīrītavas darbinieki, bet gan pats ražotājs. Audēja neesot pietiekami kvalitatīvi nostiprinājusi valdziņus, tāpēc sega arī izira. Segas apstrādātas ūdens vidē, trīsdesmit grādos, bez žāvēšanas, pēc iespējas saudzīgākā režīmā.

Turklāt tīrītavas noteikumos rakstīts, ka “Tvaikonis” negarantē izstrādājuma pilnīgu saglabāšanos iepriekšējā stāvoklī, ja tam nav pievienota norāde (birka), kas brīdina par speciālām tīrīšanas metodēm. Audēja uzticējusies, ka ķīmiskajā tīrītavā strādā profesionāļi un viņiem vajadzēja zināt, kā rīkoties.

“Tvaikonis” atmaksājis klientei naudu par tīrīšanu, un piedāvājis segu labot, atšujot izirušo malu. Ilze no sākuma pieprasījusi kompensāciju, taču tagad vēlas vienkārši izstāstīt savu sāpi citiem.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs iesaka veikt neatkarīgu ekspertīzi. Ķīmiskās tīrītavas bieži vien nonākot PTAC redzeslokā, šogad jau sniegtas 36 konsultācijas un saņemtas 4 sūdzības, bet ne par šo konkrēto uzņēmēju. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs var līdzēt atgūt naudu par sniegto pakalpojumu. Parasti tas klientus neapmierina, jo nodarīti bojājumi mantai. Zaudējumu pierādīšana ir tiesas kompetence.

Foto

TOP komentāri

 • ceļotājs
  +5 +5 0

  ceļotājs

  pēc pievienotām bildēm var skaidri redzēt, ka segas malas nav nostiprinātas, lai neizirtu. katrs eksperts pateiks, ka tā nav tīrītavas vaina, nemaz ar nav vajadzīgs eksperts, lai to saprastu.
 • Tvaikonis • veļas dienests
  +6 +4 -2

  Tvaikonis • veļas dienests

  Labdien, mēs esam godīgs uzņēmums, vienmēr atbildam par savu darbu, tā lai klienti mums var uzticēties, jo strādājam tikai priekš klienta. Ja mūsu vainas dēļ tiktu sabojāta kāda klienta manta, mēs noteikti kompensētu. Tomēr par šīs klientes austo segu iziršanu ir jāatbild pašai klientei, jo viņa uzauda vienreiz lietojamas segas, kas jau pirmajā mazgāšanas reizē izira.
  Šī situācija būs laba mācība gan mums - turpmāk vēl rūpīgāk izlemsim ko pieņemt tīrīt un kam atteikt savus pakalpojumus, gan laba mācība pašai klientei - turpmāk viņa zinās ka ir svarīgi ne tikai uzaust skaistu segu, bet arī pienācīgi nošūt tās galus, lai skaistums un lielais darbs neaiziet vējā. Kliente pašas austajām segām galus bija atlocījusi un nošuvusi tikai ar vienu diedziņu, tas ir stipri par maz, ņemot vērā viņu svaru izmirkstot veļas mašīnā.
  Jāsaka labi ka tas notika tagad, nevis kad tās segas būtu nopircis kāds izstādes apmeklētājs, jo rezultāts citā ķīmiskā tīrītavā būtu bijis identisks.
 • annija
  +2 +2 0

  annija

  Tādas lietas ko pats taisa nav jānes uz ķīmisko tīrītavu, bet jāmazgā pašam. Pareizi tīrītava atzīmē ir jābūt birkai, lai zinātu kā tīrīt.Es arī pati šuju, bet mazgāju mājās un ar rokām, lai būtu droša ka nesabojājas,

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl