“Attieksme zem katras kritikas!” Dzimtsarakstu nodaļa atsaka iespēju jaunajam pārim pēc ceremonijas baudīt glāzi šampanieša

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

4 komentāri

Riharda un Samantas laiks šobrīd ir ļoti aizņemts – notiek aktīva gatavošanās abu kāzām. Šķitis, ka viss ir kārtībā un atlicis vien gaidīt lielo dienu, taču uzskats mainījies, kad pāris devies uz izvēlēto dzimtsarakstu nodaļu Pārdaugavā, lai vienotos par šampanieša zāles izmantošanu. Viņi saņēmuši aizliegumu to izmantot, tāpēc ir sarūgtināti, ka būšot bez glāzes dzirkstošā dzēriena jāiztiek.

Iepriekš abi īpaši priecājušies par izvēlēto laulību ceremonijas vietu. Izvēlēta nodaļa Dzirciema ielā, Rīgā ar plašu šampanieša zāli un terasi. Šobrīd šķiet, ka tam nekādas nozīmes nav, jo šapmaniešu zālē pēc ceremonijas tāpat nevienu nelaidīšot. Jāpiebilst, ka darbinieki īsti nepaskaidrojuši iemeslus atteikumam. Sapratuši vien to, ka pašvaldības telpās alkoholiskos dzērienus aizliegts lietot, tāpēc arī pirmais tosts iešot secen.

“Attieksme bija pilnīgi neadekvāta, mēs tomēr ejam pie tiem cilvēkiem, un viņi mums taisa svētkus, tāpēc gribētos, lai attieksme ir pretimnākošāka,” savu viedokli pauž topošais vīrs Rihards.

Uzrunājam Rīgas pilsētas Pārdaugavas dzimtsarakstu nodaļas vadītāju Aiju Skuču, kura kategoriski noliedz, ka būtu kāds aizliegums.

Vadītāja skaidro, ka dzimtsarakstu nodaļas interesēs ir radīt svētku sajūtu. Ja tajā ietilpst glāze dzirkstošā dzēriena, vadītāja ir tikai par to. Taču problēma rodas tāpēc, ka kādreiz trešais stāvos esot bijis iznomāts kafejnīcai, kura sniedza maksas pakalpojumus, apkalpojot viesus.

Šobrīd kafejnīca savu darbību ir beigusi, tāpēc neesot cilvēku, kas pēc svinētājiem telpu sakoptu. Skučas kundze informē, ka esot bijuši trīs mēģinājumi atrast jaunu nomnieku, taču tie noslēgušies bez rezultāta.

Nodaļas vadītāja aicina saprast, ka pāri uz ceremoniju iet ik pēc pusstundas, arī šampanieša zāle ir iznomājama tikai divdesmit minūtes, ieskaitot uzkopšanu. Taču, ja jaunais pāris ir ar mieru noalgot viesmīli, kas telpas uzkops vai sarunāt to izdarīt kādam no viesiem, viss esot iespējams.

“Svarīga ir komunikācija,” piebilst nodaļas vadītāja, aicinot topošo jauno pāri atkārtoti ierasties dzimtsarakstu nodaļā un vienoties par šampanieša jautājumu.

Foto