Atšķirībā no banku seifiem neviens neuzrauga, kas un ko glabā “Rīgas seifos”

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

2 komentāri
Atšķirībā no banku seifiem neviens neuzrauga, kas un ko glabā “Rīgas seifos”

Veidojot stāstu par dīzeļģeneratoru, ko jau pusgadu Rīgas centrā darbina privāts uzņēmums, tādējādi nodrošinot AS “Rīgas seifi” elektroenerģiju, “Bez Tabu” pēta, kas ir privātie seifi un vai kāds veic to uzraudzību?

Ģertrūdes ielas apkaimes uzņēmējus un iedzīvotājus jau pusgadu tracina dīzeļģenerators, kas augu diennakti kaitinoši dūcot un dūmojot. Tas tiekot darbināts, lai “Rīgas seifiem” nodrošinātu elektroenerģiju, ko uzņēmumam esot atslēdzis telpu iznomātājs. Dīzeļģeneratora darbību nevarot apturēt ne policija, ne Valsts vides dienests, ne Rīgas būvvalde, ne VUGD, ne Veselības inspekcija, ne citas institūcijas. Visi norāda viens uz otru, bet dīzeļģenerators Rīgas centrā kā darbojas, tā turpina darboties.

Diemžēl “Rīgas seifu” pārstāvji žurnālistiem sākotnēji atsaka interviju, pēc tam uzraksta ziņa e-pastā, ka tomēr varētu sniegt savu skaidrojumu, taču vairāku dienu laikā tā arī nav gatavi to darīt.

Veidojot stāstu par dīzeļģeneratoru, kuru neviens nespēj apturēt, skatītājiem radās jautājums: kas ir privātie seifi, un vai ir kāds, kas tos uzrauga?

Kā liecina informācija “Lursoft” datubāzē, pie AS “Rīgas seifi” vadības stūres ir tās pašas personas, kas savulaik darbojušās bēdīgi slavenajā “Trasta komercbankā”, kurai 2017. gada pavasarī pasludināta maksātnespēja. Tieši tajā pašā laikā nodibināta AS “Rīgas seifi”.

AS “Rīgas seifi” vadītāji videoreklāmā savu uzņēmumu pozicionē kā vienīgos privātos seifus Baltijā, kas darbojas 24 stundas diennaktī ar bruņotu apsardzi un ātrās reaģēšanas grupu. Uzņēmums esot izvietots  1000 kvadrātmetru lielā platībā Ģertrūdes ielas nama pagrabstāvā. Aprīkots ar mehāniskām un elektroniskām drošības sistēmām, kādas redzētas vien filmās. Atšķirībā no seifu pakalpojumiem bankās “Rīgas seifos” nav nepieciešams veikt personas identifikācijas procedūru, kā arī netiekot pārbaudīts, ko kāds ievieto seifos un ko izņem. Visa informācija esot konfidenciāla. Klienti privātos seifus izmantojot, lai glabātu  vērtspapīrus, zelta stieņus, dārglietas, dokumentus utt.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija uzrauga banku seifus, jo bankām ir pienākums uzrādīt personas, kas seifus izmanto, un ko tajos uzglabā. Privātos seifus nekontrolē. To nedara arī Finanšu ministrija, Valsts ieņēmumu dienests, Finanšu izlūkošanas dienests un citas institūcijas, ja vien uzņēmumam nav acīmredzamu pārkāpumu.