Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

36 komentāri

Pēdējos divos gados konstatēti aptuveni 30 gadījumi, kad kapu apgānītāji atrakuši atdusas vietas Rīgas kapsētās. Policijas izmeklēšana atklāj asins stindzinošu ainu: no vairākām kapa vietām izzagti mirušo galvaskausi, kurus sātaniskos rituālos izmantojuši jaunieši no situētām ģimenēm.

2015. gadā sākās regulāra kapa vietu atrakšana – pēdējo divu gadu laikā fiksēti aptuveni 30 gadījumi, kas saistīti ar ielaušanos atdusas vietās, informē Rīgas Kapsētu pārvaldes priekšsēdētāja vietas izpildītājs Gints Zēla.

“Izraudzītas vecas kapa vietas, kurās atdusas cilvēki, sākot no gadsimta 20. gadsimta sākuma līdz kādiem 70. gadiem. Uzskatu, ka to dara garīgi nelīdzsvaroti cilvēki. Ceru, ka policija viņus noķers un izolēs no sabiedrības!” skarbs izteikumos par kapu atrakšanu ir G. Zēla.

Šokējošais atklājums – sātanisks rituāls

Jau 2015. gadā, kad notika regulāra kapu apgānīšana, tos atrokot, Valsts policijā (VP) uzsākti kriminālprocesi. Likumsargi izvirzījuši versiju: atrok kapus, iespējams, lai nozagtu ko vērtīgu. Togad likumsargi Rīgas kapsētās dežūrēja 14 diennaktis un pūliņi vainagojās ar rezultātu: kapu apgānītājus notvēra nozieguma vietā.

Redzētais šokējis pat pieredzējušus policijas darbiniekus, stāsta Ļena Keine-Kaštaļjana, kura tajā laikā bija Kriminālpolicijas priekšniece Rīgas Kurzemes iecirknī, bet šodien pilda galvenās kriminālpolicistes pienākumus Salaspilī.

Ļena Keine-Kaštaļjana
VP pārstāve

Sākotnēji operatīvie darbinieki sadzirdēja runas par gariem. Cilvēku grupa sēdēja pie kapa vietas, kaut ko pie iedegtām svecēm darīja.

Viņus aizturēja brīdī, kad notika rituāls. Tieši rituāla vajadzībām viņi bija izrakuši galvaskausu.

Ar prātam neaptveramo nodarbojusies četru jauniešu grupa, tās līderis bijis 22 gadus vecs jaunietis ar augstāko izglītību. Tāpat barā bijusi nepilngadīga meitene.

“Viņi visi ir no labām ģimenēm. Vecāki bija šokēti, uzzinot, ar ko viņu bērni nodarbojas!” teic VP pārstāve.

“Sātana pielūdzējs” dzēris arī asinis un daudz lasījis par aizkapa dzīvi un garu izsaukšanu

Sarunās ar likumsargiem 22 gadus vecais grupas līderis klāstījis, ka netic dievam un pielūdz sātanu, stāsta VP pārstāve Ļena Keine-Kaštaļjana. Esot atklājis, ka internetā un no Krievijas pasūtītām grāmatām lasa par aizkapa dzīvi un garu izsaukšanu.

Šāda literatūra ievākta arī jaunieša dzīvesvietā. Kad ievācis zināšanas, piesaistījis domubiedrus, lai veiktu rituālus. Esot centies pārliecināt arī likumsargus, ka tam, ar ko nodarbojas, ir jēga.

Ļena Keine-Kaštaļjana
VP pārstāve

Kad mēs viņam prasījām, ar kādu mērķi tas tiek darīts, viņš teica, ka netic Dievam. Viņš tic, ka Dieva nav. Tic sātanam.

Stāstīja, ka mēģinājis pat dzert asinis. Izmeklētāji bija šokā! Kad vaicājām, kādas asinis – cilvēka vai dzīvnieka – viņš teica, ka pats griezis vēnas un pagaršojis savas asinis! Viņš ļoti interesējās par to tēmu un tās literatūru. Viņš izmeklētājiem prasīja, vai viņi netic dzīvei pēc nāves.

Iepriekš to pašu prasījis arī cilvēkiem, ko piesaistīja. Ieskaidrojis, ka ir rituāli, ar kuru palīdzību iespējams izsaukt garus. Viņš pārliecināja savus draugus par atklāto sarunu ar galveno garu izsaucēju!

Atrakšana turpinās…

Policija pierādīja, ka konkrētā grupa saistīta ar četriem gadījumiem, kuros atraktas kapa vietas un izņemti galvaskausi. Apsūdzība izvirzīta tikai 22 gadus vecajam līderim, kuru 2016. gada pavasarī sauca pie atbildības pēc Krimināllikuma 228. panta “Kapa un līķa apgānīšana”. Sods: 80 sabiedriskā darba stundas.

Taču, kā informē Rīgas kapsētu pārvaldē, kapu aprakšana turpinājās arī 2016. gadā, un daudz gadījumu konstatēti šogad. Pēdējais – pagājušonedēļ.

“Pagājušogad bija seši gadījumi, šogad – 14. Kopš kapu atrakšana sākās pavairojām novērošanas kameras, regulāri veicam monitoringu tajās. Tomēr kapsētās ir daudz piekļuves vietu, līdz ar to pilnīgi visu izkontrolēt ir ļoti sarežģīti,” stāsta Kapsētu pārvaldes pārstāvis G. Zēla.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl