“Atkritumu kalns pašā Rīgas centrā!” Merķeļa ielas iedzīvotāji tur aizdomās vietējā hosteļa klientus

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

1 komentārs

Rīgas centrā vienā no Merķeļa ielas namiem izveidota nelegāla atkritumu izgāztuve. Iedzīvotājiem katru dienu nākas noraudzīties, kā tā kļūst arvien lielāka. Aizdomas gulstas uz vietējā hosteļa klientiem, kuri, iespējams, pa izīrēto istabiņu logiem izmet savus atkritumus.

Galvaspilsētas centrs – līdz Brīvības piemineklim vien 600 metru, arī citi tūristu iecienīti galamērķi pastaigas attālumā. Skats, kas paveras no Merķeļa ielas kāpņu telpas loga liekus komentārus neprasa – lielākoties atkritumu čupā redzamas alkohola pudeles, izsmēķi un šļirces. Iedzīvotāja Grieta norāda, ka kāpņu telpā mēdz ieklīst kāds bezpajumtnieks, kurš tur pamanās nokārtot dabiskās vajadzības. Lai arī durvīm ir kods, tas nav pietiekams šķērslis, lai kāpņu telpā neiekļūtu nepiederošos personas. Pastāvīgo iemītnieku ēkā esot maz, lielākoties telpās uzturas nomnieki.

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma “Clean R” izpilddirektors norāda, ka problēmas ignorēšana var novest pie zināmām sekām.

Valerijs Stankevičs
“Clean R” izpilddirektors

Tas, protams, ir vides un sanitāro normu jautājums, kā tas ietekmē gan ēku, gan virsmu visapkārt. Jādomā par to, kā ierobežot iespēju atkritumus izmest, piemēram, liedzot iespēju atvērt kāpņu telpā logus.

Jāpiebilst, ka atkritumu izgāztuve ierīkota šahtā starp divām ēkām bez iespējas tai piekļūt.

nama apsaimniekotājs

Šī vieta, kur krājas atkritumi ir gaismas šahta, kas bija paredzēta, lai vienkārši iekštelpās iekļūtu vairāk gaismas. Paradokss ir tas, ka nevienam citam no ārpuses nav piekļuve šai vietai. Tikai un vienīgi dzīvokļu īpašniekiem. Mēs periodiski organizējam atkritumu izvākšanu, pēc tam piestādam rēķinus iedzīvotājiem, bet pēc laika šī šahta atkal ir tāda pati!

Arī Rīgas domes Mājokļu un vides departaments norāda, ka ēku īpašnieki ir atbildīgi par šīs teritorijas sakopšanu.