Atgāzenes iedzīvotāji dzīvo kā ezīši miglā – katru gadu spiesti elpot putekļu mākoņus

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

2 komentāri

Pavasaris ir laiks, kad Atgāzenes iedzīvotāji atkal un atkal ziņo par viņiem aktuālu problēmu – putekļu mākoņiem, kuros nākas dzīvot.

Jana Dzelzceļa ielā dzīvo jau 16 gadus, stāsta, ka vasarā nav iespējams atvērt logu, arī atpūta dārzā iet gar degunu, jo citādi nākas elpot putekļus. Darbadienu rītos un vēlās pēcpusdienās gar iedzīvotāju māju logiem autovadītāji viens pēc otra steidz apbraukt sastrēgumus, radot vēl lielākus putekļus.

Jana
jāsadzīvo ar putekļiem

Lai arī šeit ir dzīvojamā zona un drīkst braukt ar ātrumu 20 km/h, neviens to neievēro.

Iedzīvotāji lūguši izbūvēt lietus kanalizācijas un pievērst uzmanību ielas seguma tehniskajam stāvoklim, diemžēl bez rezultātiem. “Nevajag dzīvot tur, kur jums ir slikti,” arī šādas atbildes esam saņēmuši no atbildīgajām iestādēm. “Ne visi var atļauties dzīvokļus par 100 tūkstošiem!” norāda iedzīvotāja Sandra. Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Lelde Rudzika norāda, ka šogad pilna ielas pārbūve nav plānota, bet vasaras periodā tiks veikta ielas profilēšana, nepieciešamības gadījumā piebērs šķembas un neizpaliks arī atputekļošana.

Ja vasara ir sausa, minētie darbi ir efektīvie vien tad, ja tos atkārto regulāri! Turpretī, ja māte daba sarūpē nokrišņiem bagātu vasaru, iedzīvotāji saskaras ar nākamo problēmu – lietus kanalizācijas neesamību.

Lelde Rudzika
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Lai izbūvētu lietus kanalizācijas sistēmu, ir nepieciešams veikt projektu, kas ir jāīsteno, bet, kā jau minēju, šādas darbības pagaidām nav plānots veikt.