Atceļ sodu bijušam policistam no Jelgavas, kurš lamājās resocializācijas centrā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

4 komentāri

Bez Tabu jau vēstīja par bijušo policistu Juri Antānu, kurš ieradās resocializācijas centrā ”Lediņi” un agresīvi izturējies pret tā vadītāju Dāvidu. Par notikušo tika uzrakstīts iesniegums un sākotnēji bijušais likumsargs sodīts par sīko huligānismu.

Par konfliktu, kas Jelgavas novadā izcēlās pagājušā gada nogalē, vairāk vari lasīt šeit.

Vairākos uzfilmētajos video redzams, ka Juris Antāns bļauj uz Dāvidu, vairākkārt atvēzējas, kā arī fiziski aizskar centra vadītāju. Amatpersonas deklarācija liecina, ka viņš un abi viņa brāļi bijuši ilggadēji policisti. Pēc astoņiem policijā pavadītiem gadiem Antāns strādājis arī Olaines cietumā, pēc tam par pašvaldības policistu Babītē un pērn astoņus mēnešus bijis karavīrs bruņotajos spēkos.

Par sīko huligānismu piespriests 70 eiro liels naudas sods. Bijušais policists nolēma pārsūdzēt savu bijušo kolēģu piespriesto sodu, kas rezultējies ar soda atcelšanu. Likumsargi lietu izbeidza un Jura Antāna rīcībā nesaskatīja likuma pārkāpumus.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē gan noliedz, ka soda atcelšana būtu saistīta ar to, ka agresors ir bijušais kolēģis, kura brālis joprojām strādā par policistu turpat Jelgavā.

Dace Kalniņa
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve

Tas ir divu personu konflikts, ja personas rīcībā netiek saskatīts pārkāpums, administratīvā pārkāpuma procesu nevar uzsākt. Policijas darbība ir balstīta likumā. Ja varat paradīt likuma pantu, kur rakstīts, ja bijušais, esošais policijas darbinieks izdara pārkāpumu tiek piemēroti citi likumi, cita atbildība…tādu nav. Jebkurš gadījums tiek skatīts atsevišķi, tiek vērtēts likumā paredzētā kārtībā. Tas neietekmē. Nezinu, kādēļ cilvēki domā, ka tas ietekmē.

Bijušais likumsargs vērsies Valsts policijā ar lūgumu izvērtēt Dāvida rīcību nepilngadīga bērna klātbūtnē. Lieta ierosināta netika, taču materiāli tika nodoti pašvaldības administratīvajai komisijai, kas nolēma Dāvidam izteikt brīdinājumu.

Ar bijušo policistu Juri Antānu Bez Tabu neizdodas sazināties.

4 komentāri