“Atbrauca un sāka atslēgt visiem elektrību.” Olaines pagasta iedzīvotāji jau nedēļu dzīvo bez elektrības

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

20 komentāri

Dārzkopības kooperatīvā sabiedrība “Jaunība” Olaines pagasta Stīpniekos, tik gaišs un pozitīvs nosaukums vietai, kur tumsa nu jau kļuvusi par ikdienu. “Bez Tabu” saņēma zvanu no divām kooperatīva iedzīvotājām, kuras jau nedēļu spiestas dzīvot bez elektrības, jo kooperatīva valdes priekšsēdētājs to vienkārši atslēdzis. 

“Jaunības” iedzīvotājas Brigita un Tamāra ļoti labi atceras to liktenīgo 10. janvāra dienu, kad pēkšņi pazuda elektrība. “Mums kurējās kamīns, kas darbojas ar elektrisko sūkni, sūknis apstājās, un pārplīsa caurule, viņš atbrauca un visiem sāka atslēgt elektrību,” stāstīja Tamāra.

“Viņš” ir kooperatīva “Jaunība” valdes priekšsēdētājs Jurijs Skubeņičs, kurš, pēc iedzīvotāju domām, apzināti viņus soda. “Viņam pirms tam bija konflikts ar iepriekšējo valdību, tāpēc viņš uz visiem ir dusmīgs un atslēdza mums elektrību,” norādīja Brigita.

Viens pēc otra kaimiņi ar dokumentu kaudzēm rokās ieradās satikt “Bez Tabu”, katrs bija sagatavojis pierādījumu tam, ka par elektrību maksāts un veikta arī skaitītāju verifikācija. Šķiet, ka “Jaunība” sadalījusies divās daļās – valdībā un opozīcijā, un pie elektrības tiek tikai tie, kas draudzējas ar prezidentu, šajā gadījumā Juriju Skubeņiču.

“Tiem visiem, kuri parakstīja iesniegumu, lai būtu jauna vadība, tiem tagad ir atslēgta elektrība. Viņi atslēdza mums elektrību, jo mēs iesūdzējām viņus tiesā,” raidījumam “Bez Tabu” stāstīja “Jaunības” iedzīvotājs Leonīds.

Jurijs dzīvo turpat blakus, viņa namu apsargā suņi, un “Jaunības” priekšsēdētājs sazvanīts norādīja, ka nevēlas sniegt jebkādus komentārus. Kaimiņi esot patvaļīgi pieslēgušies elektrībai, arī brīdināti par sekām.

Saruna ar Juriju Skubeņiču

– Tas skapis, kas tur uz ielas viņiem ir izvietots, izvietots patvaļīgi, bez kooperatīva atļaujas izvietots kooperatīva privātīpašuma teritorijā.

– Bet kā tad tas nākas, ka viņi vēl janvārī ir maksājuši par elektrību?

– Tur jau tā lieta, ka mēs viņiem esam devuši pietiekami ilgu laiku un lūdzām sakārtot šo jautājumu.

– Vai šis solis, rīkoties un atslēgt elektrību, ir samērīgs?

– Ir samērīgs.

Ar visu “Bez Tabu” raidlaiku nepietiktu, lai atstāstītu abu pušu teikto, to pierāda arī fakts, ka Valsts policijas Olaines iecirknī gada laikā saņemti vismaz 14 iesniegumi saistībā ar kooperatīvu “Jaunība” gan no tagadējās valdības, gan opozīcijas.

“Par, iespējams, nelikumīgu elektroenerģijas pieslēgumu, par draudiem, ūdensvada bojājumiem, sapulces protokola viltošanu, mantu zādzībām, iespējams, nelikumīgu naudas pieprasīšanu,” norādīja inspektore Jeļena Gamajunova.

Šobrīd uzsākts viens kriminālprocess, trīs administratīvās lietvedības un četras resoriskās pārbaudes. Pieprasīta informācija no citām iestādēm, lai saprastu, kurš šajā situācijā rīkojies atbilstoši likumam, kurš ne. Diemžēl izmeklēšana nepadara siltāku Tamāras un Brigitas mājokli.
Jeļena Gamajunova
Olaines iecirkņa inspektore

Diemžēl policijas darbinieki nevar pieslēgt viņiem elektrību, mēs izmeklējam noziedzīgu nodarījumu vai administratīvo pārkāpumu, bet par to, lai pieslēgtu vai atslēgtu elektrību, nepieciešams vērsties tiesā.

Olaines novada pašvaldība raidījumam “Bez Tabu” atbildēja, ka kooperatīvs neatrodas pašvaldības pakļautībā, šajā gadījumā tikai tiesa varot lemt, kurai pusei taisnība.

Savukārt “Sadales tīkls” neko par situāciju nezina, jo uzņēmumam esot tikai viens klients – “Jaunība”. Taču vairāki biedri jau esot interesējušies par iespēju izveidot savu pieslēgumu.

20 komentāri