Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

41 komentārs

Bez Tabu jau ziņoja par ceļu satiksmes negadījumu Liepājā, kas raisījis plašas diskusijas par šofera bezpalīdzību un apkārtējo vienaldzību. Raidījuma rīcībā nonācis video materiāls, kas Bez Tabu izskanējušo informāciju par cilvēku tikai apstiprina.

Bez Tabu, konsultējoties ar Valsts policiju, jau iepriekš vēstīja, ka autobusa šoferim bija pienākums sniegt cietušajam pirmo medicīnisko palīdzību vai vismaz sasegt, ņemot vērā laikapstākļus. Par atstāšanu bez palīdzības vadītāju teorētiski var sodīt pat ar brīvības atņemšanu.

Video redzamais pierāda, ka autobusa šoferis neveic nekādas darbības, lai uz vietas glābtu sirmgalvi, par sasegšanu nemaz nerunājot. Video ir paātrināts, kas nozīmē, ka cietušais bez palīdzības gulējis ilgāku laiku. Taujāts pēc pirmās palīdzības aptieciņas, šoferis atzinis, ka autobusā tās nav, kaut sabiedriskajā transportā, kurā ir vairāk nekā 25 vietas, tām jābūt divām.

Jāpievērš uzmanība arī Valsts policijas pārstāvim, kurš, lai arī apstājies, ieraugot cietušo asiņojam uz zemes, nepaņem no sava dienesta auto pirmās palīdzības aptieciņu, kurā jābūt arī folijas segai, bet gan kopā ar pārējiem, kuri vien noraugās, gaida neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Bez Tabu piedāvā noskatīties sižetu, kurā liepājniece centusies palīdzēt cietušajam, tomēr novērojusi cilvēku vienaldzību.

Foto

TOP komentāri

 • Ilze
  +10 +10 0

  Ilze

  Saprotu, ka smagi cietušos nedrīkst kustināt, bet asarām birstot, domāju, kāpēc neviens nepārliecinājās vai kungs ir pie samaņas? Vai tiesām nevienam nebija folijas sega? Nevienam? Tauta, kas ar jums notiek? Uz kurieni mes ejam? Tā kunga vietā varēja būt kads mīļš cilveks mums katram- tētis, opitis!!!
 • jautājums
  +7 +7 0

  jautājums

  bet "šoka"stāvoklī apskatīties, kādi autobusam bojājumi, to gan var, ja?
 • Armands
  +9 +7 -2

  Armands

  Rodas jautājums, kam vispār domāto pirmāa palīdzības kursi visiem topošajiem šoferiem, ja tad, kd vajag visi apkārt stāv un truli lūr kā asisn peļķe paliek aizvien lielāka

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl