Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

54 komentāri
”Ārstu ciniskās attieksmes dēļ mans tēvs nomira pilnīgi viens!” Meita šokā par “Gaiļezera” mediķu komunikāciju
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca "Gaiļezers". ()

10. septembrī Sarmītes 83 gadus vecais tēvs tika nogādāts Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Gaiļezera stacionārā ar sākotnējo diagnozi – pneimonija jeb tautā sauktu par plaušu karsoni. Pēc analīžu nodošanas diagnozi apstiprinājuši arī slimnīcas pārstāvji.

Romans Bočins, kurš Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā konkrētajā brīdī bijis dežūrējošais ārsts, informējis tuviniekus, ka vīrietim nozīmēta terapija. Tiesa, pēc trīs dienām. Jāpiebilst, ka komunikācija ar vīrieša meitu Sarmīti notikusi telefoniski, jo viņa dzīvo ārpus Rīgas – Ventspilī.

Tai pašā vakarā Sarmīte saņēmusi zvanu no tēva, kurš meitu iepriecinājis, sakot, ka jūtas jau daudz labāk. Meita apsolījusi, ka pēc divām dienām brauks tēvu apciemot.

Nepatīkamākais sekojis nākamajā dienā pēc Sarmītes sarunas ar tēvu. Sieviete saņēmusi zvanu no ārsta Romana Bočina. Sarmīte konkrētajā mirklī neesot varējusi runāt, tāpēc saruna tika atlika uz stundu. Ārsts sievietei vēl pieminējis, ka saruna varot pagaidīt.

Sarmīte
zaudējusi tēvu

Pēc stundas sazinājos ar ārstu, un viņš paziņoja, ka mans tēvs ir miris!

Ārsts taisnojies ar faktu, ka vīrietim jau pirmajā dienā tika konstatēta sepse, kuru izraisījusi asins saindēšanās urīnceļu iekaisuma dēļ. Rodas jautājums – kāpēc ģimene netika informēta par Sarmītes tēva veselības stāvokli?

Foto: Andrejs Baburovs / LETA

”Slimnīcas nodaļas vadītāja paziņoja, ka viņiem neesot nevienam jāzvana, un ciniski uzsāka sarunu pa telefonu ar citu personu,” norāda Sarmīte!

Sarmīte uzskata, ka mediķiem ir jāatbild par savu rīcību. Lielākais pārdzīvojums esot par to, ka tēvs nomiris pilnīgi viens.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa stāsta, ka 83 gadus vecais pacients slimnīcā nonācis ļoti smagā stāvoklī.

Aija Lietiņa

Aija Lietiņa
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve

Zināms, ka vīrietis vairākas dienas nebija atbildējis uz telefona zvaniem, tāpēc viņa dzīvoklis tika uzlauzts un kungs atrasts bezpalīdzīgi guļam uz grīdas.

Pēc atgadījuma vīrietis uzreiz esot nogādāts slimnīcā, kur viņam konstatēja vairākas smagas problēmas. Slimnīcas pārstāve informē, ka nekavējoties tika uzsākta atbilstoša ārstēšana.

Runājot par komunikāciju ar tuviniekiem, Aija Lietiņa uzsver, ka nākamajā dienā pēc stacionēšanās slimnīcā pacienta mazdēls tika informēts par visām vīrieša veselības problēmām un stāvokļa nopietnību.

”Pacienta veselības stāvoklim pasliktinoties vēl vairāk, ārsti, turpinot cīnīties par viņa dzīvību, vairākkārt mēģināja sazvanīt tuviniekus, taču – nesekmīgi,” atzīst Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa!

Pārstāve uzsver, ka vīrieša veselības stāvoklis esot bijis kritiskā stāvoklī, tāpēc viņa dzīvību neizdevās glābt. Tomēr, lai vai kā, Sarmīte nav mierā ar faktu, ka savas pēdējās dienas viņas tēvam bija jāpavada, esot pilnīgi vienam.

TOP komentāri

 • pensionare

  pensionare

  Cik es zinu, tad slimnicas nav preses dienesta katra nodala un par veselibas stavokla izmainam nav pienakums zvanit. Piederigajiem pasiem jauzpase savi vecaki un par viniem jainteresejas. Sada vecuma slimniekam var saasinaties kada cita kaite un aiziesana ir likumsakariga. Nevajag meklet vainigos tur kur vinu nav. Pasakiet paldies medikiem, ka jusu tevs nomira sakopts un aprupets, kaut gan to butu jadara jums pasai ka meitai.
 • Eldars Salvis Ozolinsh
  +30 +22 -8

  Eldars Salvis Ozolinsh

  Par ko? Meita nedzīvo Āfrikā- no Ventspils nevar atkratīties?
  Piedevām vairākas dienas nav bijusi ziņa no mājàm, kur 83 (!!!!!) gados kungs bijis viens.
  Hallo- slimnīca nav uzziņu birojs- ja pati neinteresējies un nespēj parūpēties- nečīksti.
  Uzvelt vainu slimnīcai par pašas nolaidību nav nekāda màksla!!!!!!!
 • Ilona Viduleja
  +22 +16 -6

  Ilona Viduleja

  Kristina Liepa Varbūt ej pati par ārsti izmācies...nu vismaz pastrādā par sanitāri slimnīcā, iepazīsti vidi, kurā strādā med.personāls...Eksperte.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl