“Arī veci un slimi iet uz veikalu! Vajadzīga ietve.” Par 11 miljoniem eiro pārbūvēta “Maxima”, ietve līdz tai izspēlē jokus

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

2 komentāri

Janvārī pēc vērienīgas rekonstrukcijas Rīgā, Andreja Saharova ielā, durvis no jauna vēris milzu veikals “Maxima”. Veikala pārbūvē un apkārtnes teritorijas labiekārtošanā ieguldīta rekordsumma – 11 miljoni eiro. Veikala apmeklētāji gan norāda uz nebūšanām: izbūvēto ietvi, kas nevis atvieglo, bet gan apgrūtina nokļūšanu veikalā.

Veikala apkaimē ir ļoti daudz daudzdzīvokļu namu, no kuriem uz veikalu ved rekonstrukcijas un teritorijas labiekārtošanas darbu ietvaros izbūvētā ietve. Tā ieklāta nevis taisnā ceļā veikala virzienā, bet gan met lielu loku prom no veikala un tikai tālāk stiepjas tā virzienā. “Bez Tabu” novēro, ka vien retais soļo pa šo ietvi. Lai īsinātu ceļu uz veikalu, iedzīvotāji ieklājuši dēļu pāreju zaļajā zonā.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS, BEZ TABU

Dēļu pāreju izmanto arī sirmgalvji un sievietes ar maziem bērniem pie rokas vai ratos. Visi stāsta, ka nereti mest līkumu pa ieklāto ietvi ir apgrūtinoši.

Kristīne
uz veikalu dodas ar bērniem pie rokas un ratos

Diez vai tas [konkrētais risinājums] ir loģiski. Pirms veikala rekonstrukcijas te bija taciņa pa taisno uz veikalu. Tad bija labi. Tagad nākas iet apkārt. Jā, var būt tur tā ietve, bet arī šeit vajadzēja, lai vieglāk nokļūtu veikalā. Tiem, kuriem jāiet no šīm mājām, nav pārāk viegli. Mums ar ratiem vispār “čau”!

Aleksejs
kritizē risinājumu

Vajadzēja izveidot celiņu “pa taisno”. Divus metrus ieklāt vajadzēja. Smieklīgi!

Alla
pastaigājas ar bērnu ratos

Ja godīgi, arī tur vajadzēja izveidot šādu celiņu, lai būtu ērti stumt ratus. Ja cilvēki dodas no šā nama, viņiem arī vajadzīgs celiņš. Iet apkārt nav pārāk ērti.

Apkaimē dzīvo arī daudz sirmgalvju, kuri labprāt apmeklē veikalu. Tā, piemēram, arī kāda 92 gadus veca sieviete. Viņa stāsta, ka soļot līkumu, balstoties uz spieķa, ir ļoti grūti, savukārt pašreizējais risinājums – dēļu pāreja – neesot diez ko drošs.

92 gadus veca sirmgalve

– Protams, gribētos [ietvi]. Es te baidos iet. Ļoti gribētos! – Es jums palīdzēšu. – Es pati ar spieķīti mēģināšu. Sen vajadzēja te izbūvēt. Bail te iet. Var nokrist un nepiecelties! Jāuztaisa tā, lai veci un jauni var normāli pārvietoties.

Sarmīte
jūtas nedroši

Vajadzēja uztaisīt arī te taciņu, goda vārds. Visi tie, kuri te dzīvo, grib iet “pa taisno”. Arī tādi veci, slimi cilvēki. Tādu ir daudz šeit. Te [uz dēļu pārejas] jau bija slidens, kad lietus lija, piemēram. Vienreiz te gribēju iet, bet spieķis paslīdēja.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS, BEZ TABU

“Maxima Latvija” pārstāve Liene Dupate-Ugule norāda, ka šāds ietves risinājums nav izveidots bez iemesla.

Liene Dupate-Ugule
“Maxima Latvija” pārstāve

Galvenā prioritāte mums ir klientu ērtības un drošība. Mums bija svarīgi virzīt cilvēku plūsmu nost no piegādes transporta intensīvās kustības. Šajā gadījumā mēs to darām tā.

Īsākais ceļš pāri dēļu pārejai ved uz brauktuvi, kur kursē preču piegādes transports. Tomēr arī tālāk, vietā, kur uz veikalu ved ieklātā ietve, gājējiem nākas iziet uz brauktuves, auto stāvlaukumā.

Liene Dupate-Ugule
“Maxima Latvija” pārstāve

Jā arī tur ir automašīnu kustība, bet tur ir samazināts ātrums šoferiem, kuri brauc iepirkties. Arī cilvēku plūsma tiek vadīta tā, lai novirzītu tuvāk veikalam.

“Maxima Latvija” pārstāve Liene Dupate-Ugule gan piebilst, ka, apzinot klientu paradumus, nākotnē iespējama infrastruktūras uzlabošana.

2 komentāri