“Ar vēju aizpūstas smadzenes?” Aculiecinieks norāda uz nedrošu bērna pārvadāšanu ar motociklu

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

3 komentāri

Kāds aculiecinieks vairākas reizes galvaspilsētas ielās ievērojis motocikla vadītāju, kura līdzbraucējs ir bērns. Aculiecinieks uzskata, ka motocikla vadītājs rīkojas bezatbildīgi, pārvadājot bērnu, turklāt bērnam nav mototransportam piemērotas ķiveres un apģērbs.

Aculiecinieks, aprakstot uzņemto videomateriālu, kurā redzams bērns uz motocikla, lieto skarbus vārdus. “Ar vēju aizpūstas pēdējās smadzeņu šūnas? Vai tad likumdošanā nav atrunāts pasažiera vecums?
Atkārtošos, ka šāds skats tiek novērots regulāri, un pagriezienā “tēvs” knapi noturēja mazo pusi,” raksta “Bez Tabu” skatītājs.

Izrādās, ka pasažiera pieļaujamais vecums likumdošanā tiešām nav atrunāts. Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāve Ieva Bērziņa skaidro, ka bērnus var pārvadāt ar motociklu, tikai tas jādara droši.

Ieva Bērziņa
CSDD pārstāve

Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka aizliegts pārvadāt bērnus, kuru augums nepārsniedz 150 cm ar motociklu, izņemot gadījumus, ja bērns var noturēt līdzsvaru un aizsniegt kāju atbalstus, vai sēž uz viņa vecumam un svaram atbilstoša sēdeklīša.

Vēl jānorāda, ka ir ļoti svarīgi, lai bērnam galvā būtu motorizētajiem transportlīdzekļiem atbilstoša aizsargķivere. Aculiecinieka uzņemtajā video gan mazā pasažiera ķivere vairāk atgādina tādu, kas piemērota izklaidēm skeitparkā.

Normunds Krapsis
Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Man kā trīs bērnu tēvam diezvai prātā ienāktu doma pārvadāt tik mazu bērnu. Vadoties pēc fotogrāfijas, pieļauju, ka bērns ir mazāks par 150 cm, iespējams, ka formāli prasības tiek ievērotas, proti, ar kājām viņš var aizniegt šos te kāju balstus. Jautājums, vai viņš var noturēt līdzsvaru, ir diskutabls jautājums.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis atgādina, ka ir virkne nosacījumu, kurus motocikla aizmugurē sēdošajam pasažieriem jāzina un jāņem vērā. “Jāsaprot, ka motociklam, griežoties pa labi vai pa kreisi, arī bērnam ir jāturpina šī te kustība līdzi vadītājam, viņš nevar liekties pretējā virzienā,” norāda Normunds Krapsis.

Normunds Krapsis aicina šādi neeksperimentēt un neriskēt ar savu tuvāko cilvēku drošību un veselību. Tāpat šobrīd ceļu policisti brīdināti, lai pastiprināti pievērš uzmanību pasažieru drošībai un arī to skaitam uz motocikla.

TOP komentāri

 • Bērnības

  Bērnības

  Manas bērnības labākās atmiņas kar mazs tieku vizināts ar moci, varētu par viņām atdot dzīvību, uzskatu ka pareizi rīkojas
 • Motobraucējs
  +5 +3 -2

  Motobraucējs

  Šajā foto, protams bērns nav atbilstoši ģērbts braucienam ar moto transportu, bet kopumā katrs vecāks izvērtē savā bērna spējas. Arī mūsu bērni no 5-6 gadu vecuma gan paši ar kvadricikliem brauc, gan uz moča pa pilsētu tiek vesti uz/no bērnu dārziem un skolām. Protams, atbilstoša ķivere, apģērbs. Bērni zin kā jāuzvedas uz moča, kas jādara. Protams, bērnam kas moci tik pa gabalu redzējis tas noteikti nebūtu droši, kaut vai tāpēc vien ka viņam ceļā visu izpētīt vajadzētu nevis domāt par to kā jāturas, kur kājas jāliek utt.
  Mani gan vairāk biedē tie gudrīši kas savas atvases uz bākas vizina pirms bērns pat īsti staigāt iemācījies

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl