Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

2 komentāri

Lidostas “Jūrmala” vizuālo lidojumu sertifikāts tika anulēts pirms vairākiem gadiem saistībā ar drošības iestāžu atzinumu par lidlauka īpašniekiem. Tuvāko māju iedzīvotāji norāda, ka tagad lidlauks kļuvis par treniņu vietu reaktīvo lidmašīnu pilotāžas komandai “Baltic Bees”.

“Brīvdienās bija atbraukuši ciemiņi, taču mierīgi sarunāties nevarēja, bija jābļauj,” tā reaktīvo lidmašīnu treniņus komentē netālu esošas viensētas saimnieks. Viņš norāda, ka lidmašīnas lido tik zemu, ka esot ar roku aizsniedzamas, un to skaņa esot neizturama.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Civilās aviācijas aģentūras direktors skaidro, ka sertifikāta neesamība liedz lidostai sniegt publiskus pakalpojumus vai nodarboties ar komerclidojumu apkalpošanu. Tas nozīmē, ka privāti izklaides lidojumi nav aizliegti. “Baltic Bees” var veikt lidojumus, bet tikai diennakts gaišajā laikā, tā lēmusi vietējā pašvaldība.

Engures novada pašvaldība ir informēta par iedzīvotāju neapmierinātību, turklāt tiesā šobrīd apstrīdēts domes lēmums akceptēt lidostas darbību un atļaut veikt 2200 lidojumu gadā. Tomēr dome atbalsta lidostu un vēlas, lai tā atgūtu sertifikātu.

Izrādās, Latvijā nemaz nav tādas institūcijas, kas mērītu aviācijas radīto troksni. Starptautiskajai lidostai “Rīga” ir pārvietojamā mērīšanas ierīce, jo tādas ir regulas prasības. Iedzīvotāji varot vērsties Civilās aviācijas aģentūrā, un tā censtos vienoties ar lidostu “Rīga” par sadarbību.

Lidostas “Jūrmala” valdes locekle Zane Driņķe skaidro, ka lidostai ir Valsts vides dienesta izdota B kategorijas piesārņojošās darbības atļauja, kurā ir noteikts, ka “Baltic Bees” lidojumus drīkst veikt diennakts gaišajā laikā. Citas atļaujas vai ierobežojumi no lidostas puses, lai “Baltic bees” varētu trenēties, neesot nepieciešamas.

Foto

TOP komentāri

 • Ērika Krimska
  +1 +1 0

  Ērika Krimska

  Mjā...tas troksnis ir briesmīgs! biju ciemos Durbē un tiešām,sarunaties laukā,nav iespējams,lido zemu un skaņa.....ausis ciet!
 • Ilze
  +1 +1 0

  Ilze

  Ja būtu runa par lidojumiem, kad ir pacelšanās un nolaišanās, bet šeit jau notiek masveida dažādu triku manevrēšana tieši virs dzīvojamās zonas un patiešām troksnis ir neizturams, jo reizē paceļas,strauji piketē, veic dažādu manevrus,nolaižas 3-6 reaktīvās lidmašīnas un tā tas notiek ik pa 6-8 minūtēm. Vai tiešām nav nekādi ierobežojumi, ka virs dzīvojamās zonas nedrīkst taisīt akrobātiskus trikus ar reaktīvām lidmašīnām?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl