“Ar akmeņiem izsit logus; bērni baidās!” Daudzbērnu māte bīstas no bijušā dzīvesbiedra terora

25 komentāri

Koknesiete Jolanta civillaulībā ar 10 gadus vecāko Juri nodzīvoja deviņus gadus, attiecībās pārim piedzima seši bērni. Nu jau divus gadus pāris nedzīvo kopā, tēvam ir pārtrauktas aizgādības tiesības, tomēr viņš saskarsmi ar atvasēm cenšas panākt pat ar krimināliem paņēmieniem.

Jolanta
dzīvo bailēs

Izšķīrāmies, kad sāka lietot alkoholu. Viņam nemaz daudz nevajadzēja iedzert, lai paceltu pret mani rokas, vienkārši aizgāju prom. Negribēju sagaidīt nākamo reizi. Vēlāk mūs ar bērniem ievietoja krīzes centrā. Iznākot no krīzes centra, viņam bija piemērots liegums tuvoties man.

Liegums traucēja tēvam tikties ar bērniem, jo atvases dzīvoja pie viņas, stāsta Jolanta. Tāpēc sieviete atcēla tuvošanās aizliegumu. Tēvam tika atļauts tikties ar bērniem tikai ar mātes atļauju.

Jolanta
dzīvo bailēs

Viņš sāka nevest bērnus laicīgi mājās. Paņēma bez atļaujas. Tagad ir tā, ka nevaru pat normāli strādāt, jāved bērni uz skolu, jāsagaida no skolas, jo viņš vienkārši tur sēž un viņus gaida. Pat skola viņam aizliegusi iet viņu teritorijā. Ir nācis uz skolu alkohola reibumā, gājis tāds arī pie sociālā pedagoga. Bērniem kauns no tā, bet viņš to nesaprot. Viņš domā, ka jācenšas aizsargāt bērni, bet – no kā?

Cīņā arī krimināli paņēmieni

Nu jau ilgstoši aizgādības tiesības bērnu tēvam Jurim ir apturētas. Vīrietis gan vairākkārt pieprasījis saskarsmes tiesības, tomēr nav spējis uzlabot bāriņtiesas uzdoto – uzlabot dzīves apstākļus.

Jolanta
dzīvo bailēs

Viņš zog bērnus. Skolas vecuma bērns ar mani atnāk līdz bērnudārzam un tālāk aiziet viens uz skolu, bet skolā nenonāk. Mums katru nakti ir tā, ka meita no katra trokšņa mostas, neguļ, jo viņai ir bail. Tad man jāiet pārbaudīt ap māju, jāpārbauda, vai atkal kaut ko neizsitīs.

Ārdījies Juris ir pamatīgi, stāsta Jolanta. Piemēram, sitis sievietes dzīvokļa logus.

Jolanta
dzīvo bailēs

Trīs reizēs izsita četrus logus. Met akmeņus. Bērns kliegdams, bļaudams uztraucas. Labi, ka vēl kāds nebija virtuvē, kad tas ķieģelis ielidoja. Stikli izšķīda līdz ārdurvīm. Kad šeit bija vecais koka logs, ko pirmo izsita, viņš to lauza vaļā, kāpa iekšā un mēģināja nozagt bērnu, kamēr guļu.

Bērnu tēva versija

Juris mitinās kādā bēdīga paskata namā Koknesē, kas pieder citam īpašniekam. Arī tam daži logi ir izsisti. Kā liecina bāriņtiesas secinātais dokumentā, ko uzrāda Jolanta, bērnu dzīves apstākļu uzraugi uzskata, ka šāds nams nav piemērots, lai tajā dzīvotu bērni. Tāpat Jurim nav oficiālu ienākumu avotu. Tiesa, šķiet, ka arī Jolantas dzīvoklī nav tie labākie apstākļi.

Jura miteklī “Bez Tabu” komandai gan neizdodas iekļūt, vīrieti izdodas sastapt netālu no viņa neoficiālās darba vietas. Viņš uzskata, ka Jolanta bērnus noskaņo pret viņu. Tāpat viņš uzskata, ka bērniem klājas slikti pie mātes.

Juris
bērnu tēvs, vaino bijušo dzīvesbiedri nolaidībā pret bērniem

Lai viņa tur neatļaujas dzeršanas, netaisa “m” māju, tā saucamo. Tas tur ir. Nedēļas nogalēs, kad bāriņtiesa neapciemo. Tad tur sākas visāda epopeja. Bērnus met ārā no gultas, nodarbojas ar seksuālām orģijām. Pēdējoreiz, kad tur iegāju, prasīju – kas te notiek? Tas notiek, kad bērni ir dzīvoklī. Notiek tur dzerstīšanās, viss pārējais.

Juris stāsta, ka viņš smagi piekauts, vaino tajā Jolantas draugus.

Juris
bērnu tēvs, vaino bijušo dzīvesbiedri nolaidībā pret bērniem

Ar pudelēm mani dauzīja, lai es klusētu. Lai klusēju par izdarībām. Es arī ar bērniem esmu runājis. Arī viņi negribot dzīvot pie mātes, jo māte viņus iespaido. Abi ar jauno draugu. Bērni nav baroti, ir netīri, mājās bardaks!

Jolanta noliedz Jura pārmetumus par pastiprinātu alkohola lietošanu bērnu klātbūtnē, orģiju rīkošanu un izrēķināšanos ar Juri.

Jolanta
dzīvo bailēs

Kas viņam to izdarīja, es nezinu, bet viņš tajā visā vaino mani. Pie visa, kas notiek ar viņu, vainīga esmu es.

Raiba biogrāfija

Juris policijai daudz reižu ziņojis par Jolantas uzdzīvi, tomēr, kā stāsta Valsts policijas (VP) Aizkraukles iecirknī, pēc izsaukumiem Jolantai nav konstatēts alkohola reibums. Savukārt pats Juris pēdējo 10 gadu laikā vairāk nekā 20 reižu administratīvi sodīts, viņam piemēroti arī sodi par kriminālpārkāpumiem. Tagad procesā esot vēl dažas krimināllietas, stāsta VP Aizkraukles iecirknī.
Viktors Bešmenovs
VP Aizkraukles iecirkņa Kārtības policijas priekšnieka p.i.

Vīrietim tiek likti naudas sodi, bet viņš oficiālu darbu nestrādā. Līdz ar to sanāk, ka īsti jēgas un pozitīva rezultāta nav. Mūsuprāt, vienīgā izeja ir nošķiršana. Ja notikums ir tūlītējs un draudi ir reāli, policija var nošķirt līdz astoņām dienām. Mammai ieteikums vērsties tiesā. Ja tiesa lems par nošķiršanu, par tiesas noteiktā pārkāpšanu draud kriminālatbildība.

Šā gada pirmajā pusē gaidāma tiesa, kurā izšķirsies, vai Jurim atņemt aizgādības tiesības.

25 komentāri