5 komentāri

Zivju pārstrādes uzņēmums Ķekavas novadā 10 gadus piesārņo vidi un smacē iedzīvotājus, bet par vides aizsardzību atbildīgās institūcijas par to neliekas ne zinis, bažījas iedzīvotāji.

Zivju pārstrādes uzņēmums SIA ”Mapeteks”, kurā ražo zivju miltus, smako ne vien Ķekavas novada Pulkarnes ciemā, bet arī netālu esošajā Baldones novada teritorijā, stāsta abu novadu iedzīvotāji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aigars, sašutis Ķekavas novada iedzīvotājs

Par jebkādām aktivitātēm ārā, maigi izsakoties, nav iespējamas. To var izturēt vienīgi cilvēki ar nazāliem traucējumiem. Tas vairs nav reāli. Tas ir nomācoši.

Savukārt Baldones pusē dzīvojošie ir pārliecināti, ka smakojošā ražotne traucē Baldones novadam attīstīties.

”Tieši Baldones daļā ir trīs jauni ciemati, kuri attīstās, un tieši šajos ciemos ļoti daudzi cilvēki pārdomājuši un nav nopirkuši zemi, jo, atbraucot skatīties uz šķietami jauko vietu, uzreiz sajūt smaku un brauc prom.

Es pats apsveru iespēju mainīt dzīvesvietu, ja situācija nemainīsies,” teic Baldones novada iedzīvotājs Māris, kurš pats prāto pārcelties uz dzīvi citviet, ja smakas intensitāte nemazināsies.

Tuvākā un tālākā apkaimē dzīvojošie vēl aizvadītās vasaras sākumā sūdzējās par vecu zivju smaku.

Tolaik arī Bez Tabu to konstatēja, turklāt atklāja, ka uzņēmuma darboņi pretlikumīgi aprok zemē smakojošas un pārstrādei nederīgas zivju atliekas.

Jau tolaik Valsts vides dienestā (VVD) uzskaitīja virkni uzņēmuma pārkāpumu un informēja, ka tikšot lemts par ražotnes darbības pārtraukšanu.

Lai gan pēc Bez Tabu iesaistīšanās kādu laiku uzņēmums smacēšanu bija apstādinājis, tomēr nu iedzīvotāju pacietība tiekot pārbaudīta ar uzviju.

”Ar augustu viss ir ar uzviju kompensēts. Smakas ir biežākas, ilgstošākas, citkārt pat nedēļas garumā. Nekas nav uzlabojies. Tie apgalvojumi no dienesta puses ir blefs, mānīšanās,” vides aizstāvju vēlmi risināt samilzušo problēmu apšauba Ķekavas novadā dzīvojošais.

Ķekavas novada Vides un labiekārtošanas daļa, kurai arī jāgādā par vides aizsardzību novadā, arī nolaiž rokas cīņā pret uzņēmumu. Apzinās, ka tas kaitē iedzīvotājiem, tomēr uzraudzīt tā darbību spēj vien sūdzoties VVD.

VVD pārstāve Maruta Bukleviča gan nepiekrīt iedzīvotājiem un skaidro, ka pēc vairākiem aizrādījumiem un sodu piemērošanas uzņēmums esot veicis korekcijas darbībā un piesārņojums lielā mērā novērts.

Tomēr fakti runā paši par sevi: vienā no VVD inspektoru apsekojumiem šoruden protokolā fiksēts, ka 250 metru attālumā no ražotnes smakas divkārt pārsniedz pieļaujamo, savukārt pusotra kilometra attālumā vēja virziena dēļ – teju trīskārt pārsniedz pieļaujamo normu.

Foto

TOP komentāri

 • Agnese
 • Maira
  +2 +2 0

  Maira

  Zinu par ko sāpe, draugs dzīvo netālu. Viņš jau pieradis bet man bija neizturami tur vasarā uzturēties brr
 • viilks
  +1 +1 0

  viilks

  tu dura esi vai kā..video ir paradis ka parsniedz smakas robežas 2kārši

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl