“Apbrauc sastrēgumu un rupji lamājas!” Liepājas sabiedriskā transporta šoferi sadusmojuši vietējos

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

64 komentāri

“Gribu pajautāt, vai “Liepājas autobusu parka” darbiniekiem nav jāievēro ceļu satiksmes noteikumi?” Jautājums, kuru raidījumam “Bez Tabu” uzdeva liepājniece, kura regulāri novērojot, kā sabiedriskā transporta vadītāji pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus. Uzreiz gan jāpiebilst, ka pasažieru pārvadātājs AS “Liepājas autobusu parks” jau iepriekš nonācis raidījuma “Bez Tabu” redzeslokā, un par uzņēmuma tālāko darbību jūlija beigās lēmusi arī Sabiedriskā transporta padome. 

Liepājnieces Laura un Jana norādīja uz kādu krustojumu pilsētā, kur regulāri novērojams, kā AS “Liepājas autobusu parks” šoferīši pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus. Kārļa Zāles laukuma un Bāriņu ielu krustojumā pat dienas vidū veidojas sastrēgums, pirms tā uzstādīta ceļazīme, kas laikus brīdina autovadītājus, ka viena josla ļauj braukt taisni vai nogriezties pa kreisi, otra – tikai pa labi.

Laura
ziņo par pārkāpumiem

“Autobuss iebrauc joslā, no kuras var nogriezties tikai pa labi, un tad lien priekšā mašīnām, lai tiktu blakus joslā, bet tā nevar. Piemēram, ja es gribu nogriezties pa labi, tad man priekšā ir autobuss, un man jāgaida.”

Novērojams, ka ne visi autovadītāji ļauj sabiedriskajam transportam pārkārtoties blakus joslā, tāpēc nereti autobusu un mikroautobusu šoferi pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus un šķērso nepārtrauktu līniju, kā norādīja Laura, arī nepieklājīgi reaģē, ja tiek ignorēti. “Lamājas rupjiem vārdiem, ja viņus nepalaiž, es uzskatu, ka tā nav pareizi,” pastāstīja Laura, kuru kāds autobusa vadītājs nosauca par “debilu”.

Filmēšanas laikā “Bez Tabu” novēroja, ka viena autobusa vadītājs necentās apbraukt sastrēgumu, bet gan gaidīja kopā ar pārējiem satiksmes dalībniekiem. “Es braucu sabiedriskajā transportā, vadītāji regulāri pārkāpj ātrumu, strauji bremzē un rupji lamājas,” stāstīja Jana.

Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūras “Liepājas sabiedriskais transports” direktors Uldis Zupa norādīja, ka šāda situācija izveidojusies remontdarbu dēļ, un satiksmes ierobežojumi tiks atcelti gada izskaņā. Par uzņēmuma “Liepājas autobusu parks” darbinieku risinājumu sastrēgumu laikā ir informēts.

“Šo mēs esam apsprieduši domē, un šī situācija neapdraud satiksmes dalībniekus, labāku risinājumu mēs nevarējām izdomāt, cilvēkiem jāsaprot, ka autobusā ir daudz cilvēku un sabiedriskajam transportam būtu jābūt priekšrokai,” skaidroja Uldis Zupa. Tikai ar nosacījumu, ja tiek šķērsota pārtraukta, nevis nepārtraukta līnija, jo tas ir pretrunā ceļu satiksmes noteikumiem.

Uldis Zupa
“Liepājas sabiedriskā transporta” direktors

“Par agresīviem autobusa vadītājiem mēs esam saņēmuši sūdzības, ja šī te agresivitāte ir fiksēta, mēs informāciju nodosim tālāk Valsts policijai.”

Autotransporta direkcijā regulāri tiek saņemtas sūdzības par pārvadātāju apvienību “Liepājas autobusu parks”, visbiežāk ziņo par biļešu tirdzniecības pārkāpumiem. Rezultātā direkcija bija spiesta lemt par uzņēmuma tālāko darbību, konkrēti līnijā Rīga–Jūrmala.

Kristiāns Godiņš
Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs

“Sabiedriskā transporta padome jūlija beigās skatīja jautājumu par līgumu, kas ir “Centrs 1″, kas apkalpo Rīgas tuvo apkārtni, tālāko darbību. Padome lēma, ka līgumu tomēr nelauzīs, bet uzņēmumam dots pārbaudes laiks ar striktiem nosacījumiem, kas jāizpilda.”

Pirmkārt, līdz pirmajam oktobrim pārvadātājam jāievieš bezskaidras naudas norēķini autobusos maršrutā Rīga–Jūrmala. Otrkārt, Autotransporta direkcija sola palielināt kontroles no savas puses, ne tikai līnijā Rīga–Jūrmala, bet visos maršrutos, kuros šobrīd ir spēkā esošs līgums ar “Liepājas autobusu parku”.

Novembrī Autotransporta direkcija informēs padomi par to, vai situācija ir uzlabojusies vai nē, un attiecīgi padomei būs jālemj kā rīkoties tālāk. Kristiāns Godiņš cer, ka pārvadātājs ņems vērā tam raidītos signālus, arī “Liepājas autobusu parks” no savas puses solījis pastiprināt kontroli uzņēmumā.

Foto

64 komentāri