“Alojā braukšana dzērumā ierasta! Tādi atpalikuši cilvēki!” Triekšanās sētās – Alojas jaunākais “trends”

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

1 komentārs

Dažu dienu periodā Vidzemes mazpilsētā Alojā nogāztas vairākas sētas. Tajās ietriekusies automašīna. Vietējie norāda, ka vainīgs ir viens un tas pats spēkrats. “Bez Tabu” dzen pēdas Alojas nakts ceļu iekarotājiem, kuri nedraudzējas ar sētām.

Alojas novads lepojas ar to, ka šeit pirms 168 gadiem dzimis slavenais latviešu dzejnieks Auseklis (Miķelis Krogzemis). Laiks nestāv uz vietas, tāpēc tā vien šķiet, ka vietējie ”brašuļi” cenšas ”spodrināt” Alojas tēlu ne tajā labākajā veidā. Pēc pēdējā laika notikumiem šo Vidzemes mazpilsētu varam dēvēt par nogāzto sētu galvaspilsētu.

Augusta un septembra mijā dažu dienu periodā notriektas trīs sētas. Augusta beigās nakts aizsegā ”nakts ceļu iekarotāji” nogāzuši Alojas bibliotēkas sētu, iestūrējot arī īpašumā bibliotēkai kaimiņos, nonesot arī šā īpašuma pamatīgo koka sētu un ceļazīmi. Automašīna izrādījusies ļoti izturīga, jo šoferis bija spējīgs aizmukt no notikuma vietas.

Pēc trim dienām automašīna iestūrēja citā īpašumā Parka ielā, kur arī nonesa sētu. Tiesa, šoreiz spēkrats vairs nespēja aizlaisties, jo to apturēja grāvis un koks. Noņēmis numurzīmes, šoferis un pasažieri, ja tādi bija, gan aizmuka.

Daži alojieši smej un saka, ka tagad notriektās sētas būs galvenie tūrisma apskates objekti nogāzto sētu galvaspilsētā. Kamēr dažs alojietis saka, ka kopumā naktīs pilsētā esot mierīga gaisotne, citi stāsta, ka tā gluži neesot – jaunieši mēdzot trakot pie auto stūres.

Visvaldis
Alojas iedzīvotājs, kurš izteikumos skarbs un ironizē

”Tas ir normāli! Visi cilvēki apdullinās! Alojieši ir savas pilsētas patrioti! Viņi iet un krīt par savu pilsētu baznīcā! Arī sētas gāž, lai popularizētu pilsētu. Ja deputāti gāž viens otru ar mēsliem, tad alojieši gāž sētas. Alojā varētu būt sauklis: ”Gāzīsim sētas, nevis mēslus!”. Te daudz kas notiek. Cilvēkiem nav ko darīt! Jaunieši noplēš ceļazīmes un citas lietas. Braukšana dzērumā un braukāšanās naktī ir normāla parādība. Nav ko darīt, baznīcā neiet. Te ir tādi atpalikuši cilvēki.”

Marija
Alojas iedzīvotāja

”Vispār naktīs trako pa ielām jaunieši. To jau var redzēt pie autoostas, stāvlaukumā, pie pagrieziena. Reizēm jaunieši uzdarbojas.”

Daudzi alojieši stāsta, ka abas sētas nogāzusi viena un tā pati automašīna, pelēks ”Ford” spēkrats. To, ka konkrētā automašīna iebrauca sētā otrajā avārijā, ir fakts, jo, kā iepriekš minēts, palika notikuma vietā. Pirms to pēc otrās sētas nogāšanas evakuēja uz Valsts policijas stāvlaukumu, automašīna bija “noparkota” pie kāda nama Alojā. Konkrētais ”Ford” spēkrats jau sen kā noņemts no uzskaites, ir satiksmei nederīgs. Alojieši stāsta, ka ar to neatļauti brauca divi brāļi, kuri dzīvo mājā, pie kuras automašīna novietota.

2016. gadā  “Bez Tabu” stāstīja par šiem brāļiem, kuriem ir invaliditāte. Togad ar viņiem vardarbīgi izrēķinājās un izņirgājās citi vietējie jaunieši. Taujāta par sētu nogāšanu šogad, brāļu kaimiņiene stāsta, ka šoreiz paši puiši neesot bez grēka.

Brāļu kaimiņiene teic, ka puišus slikti ietekmējot ”nepareizie” draugi. Brāļus gan “Bez Tabu” komanda dzīvesvietā nesastop, bet par izdarībām stāsta kaimiņiene.

Brāļu kaimiņiene

”Viņi tās divas sētas nogāza, bet cik tur viņi bija vainīgi, neņemos spriest, jo viņi draudzējas ar kaimiņu puisi. Kad viņi to lielo [pirmo] sētu nogāza tur centrā, atbrauca mājās. Mašīnai vispār bija riepa aptinusies ap asi. Tad viņi sataisīja un atkal deva vaļā. Tad ietriecās kaimiņu sētā.”

Kaimiņiene stāsta, ka tiesvedības par izrēķināšanos dēļ brāļi no vainīgajiem esot ieguvuši naudas kompensācijas. Puišu sāpju nauda esot vilinājusi pseidodraugus, esot sākusies uzdzīve.

Brāļu kaimiņiene

”Šajā rajonā tādas trakulības notiek. Kad viņi saņēma visas tās kompensāciju naudas kā cietušie, miskaste bija ar kaudzi piebāzta ar pudelēm. Jums vajadzēja redzēt, cik tie cilvēki nāca. Viņiem nav naktsmiers no pulksten 23.00 līdz 6.00”

Alojas novada pašvaldības policists Normunds Šults apstiprina, ka otrās sētas nogāšanā bijis iesaistīts pelēkais ”Ford” spēkrats, tomēr nesteidz apgalvot, ka tas nogāzis arī sētas pie Alojas bibliotēkas. Viņš informē, ka Valsts policijā uzsākta administratīvā lietvedība.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl