Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

3 komentāri

Ieraugot kārdinošu akciju grādīgajam, Silvija vēlas iegādāties franču konjaku, kura cenu zīme liecina, ka akcijas laikā tas maksā vien 25,99 eiro, iepriekš maksājis 49,99 eiro.

Izpētot cenu zīmi sīkāk, Silvija saprot, ka ir misēklis ar tilpumiem. Cena akcijas laikā esot par 0,7 litra pudeli, bet iepriekšējā – par litru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pārdevējs skaidro, ka tā vis nav, cenu par litru jāuzrāda ikvienam dzērienam, saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centra noteikumiem cena par litru un 0,7 litra pudeli ir norādīta jaunajai akcijas cenai, bet iepriekšējā cena – 49,99 ir tikai par 0,7 litra pudeli.

Noteikumos neesot rakstīts, ka arī pie tās jānorāda cena par litru. To apstiprina arī PTAC pārstāve Sanita Gertmane.

Silvija gan uzstāj, ka cenu zīme nedrīkst maldināt patērētājus un tai jābūt saprotamai. Pārdevējs sola pārskatīt informācijas izvietojumu.

PTAC pārstāve Sanita Gertmane informē, ka pārdevēji dažkārt maldina patērētājus ar akciju cenām, plauktā norādīta viena, pie kases ir cita.

Ar maksimālo norādīto akcijas cenu jābūt vismaz desmit procentiem preču, kas ir akcijā, taču izkontrolēt, vai tiešām tā ir, vai tikai teorētiski ir norādīta atlaide, piemēram, līdz 70 procentiem, ir sarežģīti, tad visas preces būtu jāpārskaita.

PTAC pašlaik pastiprināti pārbauda interneta veikalu akciju piedāvājumus. Pagaidām pārkāpums nav izdevies konstatēt, jo ir grūti noteikt, kāda bijusi preces cena pirms akcijas.

Foto

TOP komentāri

 • SO.
  +1 +1 0

  SO.

  Alkohola tirgotāji mācās no "gudrām galvām"-jo nesaprotamāk, vairāk samudžināts, jo labāk.
 • jaa
  +1 +1 0

  jaa

  vakar pirku eglīšu gaismiņu virteni piemājas veikalā,cena-4,50,vēlāk to pašu 220.lv ieraudzīju ar akcijas cenu pa 5,50..,tas izsaka visu.
 • guls
  0 0 0

  guls

  Viss tur ir viegli saprotams. Mazā cena vienkārši būs par litru. Pircējam ir vieglāk salīdzināt tos pašus dzērienus ar atšķirīgiem tilpumiem. Man tieši tāda sistēma patīk.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl