Aizvāciet tos tur, ar kameru! ”Viesmīlīga” Bez Tabu uzņemšana nelegālā metāla pieņemšanas punktā Āgenskalnā

6 komentāri
Aizvāciet tos tur, ar kameru! ”Viesmīlīga” Bez Tabu uzņemšana nelegālā metāla pieņemšanas punktā Āgenskalnā

Pārdaugava vienmēr galvaspilsētā ir izcēlusies ar savu šarmu, kuru kopīgi veido gan unikālā pilsētas apbūve, gan nesteidzīgie Pārdaugavas iedzīvotāji ar savu kolorītu. Bet, kā vēsta sena paruna, viena darvas karote spēj sagandēt veselu medus mucu.

Bez Tabu skatītāja e-pasta vēstulē raksta:

“Esmu jauna māmiņa, kura bieži vien dodas pastaigās pa Āgenskalnu. Bieži vien nākas doties pa Pilsoņu ielu, kura atrodas kāds garāžu kooperatīvs.

Ejot tam garām, sametas baisi, jo tur bieži vien notiek iereibušu personu savstarpēju konfliktu risināšana, uzturas narkomāni, bezpajumtnieki.

Cik zināms, tur ir metāla pieņemšanas punkts un ļaudis mēļo, ka arī nelegālā alkohola tirgotava.

Ja likumsargi ar šo vietu netiek galā, varbūt to var izdarīt Bez Tabu?”

Aizvāciet tos tur! Ar kameru!

Saules pielietais Āgenskalns un Pilsoņu iela, netālu “Āģīša” tirgus. Sildoties saulītē, vērojam, kas notiek pie garāžu teritorijas. Manām, ka kustība te ir nemitīga. Iekšā dodas dažādi un dažāda paskata cilvēki, kuri tur uzturas pāris minūtes, tad dodas prom.

Auto novietņu teritorija ir mērķis arī kungam, kuram ratiņi piekrauti ar metāla izstrādājumiem. Pārvietojamies uz citu vietu, turpinām lūkoties. Vīrietis, kuram ratiņi bija pilni ar metālu, pēc brīža dodas prom, ratiņi ir tukši.

Novērojam, ka teritorijā iet iekšā daudz vīriešu, kuriem rokās ir maisiņi. Ieiet, pēc pāris minūtēm iznāk, maisiņu vairs nav. Zvanām policijai, tie sūta ekipāžu.

Foto

Pa tam lāgam mums blakus pēkšņi uzrodas kāds vīrs, kurš līgani šūpojoties izliekas, ka kaut kas meklējams telefonā, bet redzam, ka ar acu kaktiņu viņš uzmana mūs. Ierodas likumsargi.

Divās garāžās redzami metāllūžņi, kad ejam tām klāt redzam, ka kāds iepriekš manīts vīrs tos krauj busiņā. Citā telpā esošais kungs izrāda neapmierinātību ar mūsu klātbūtni.

Protokoli un klientu straume

Šī vieta ir labi zināma gan pašvaldības, gan valsts policijai.

Foto: LETA

Foto: LETA

Toms Sadovskis, Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Izsaukumi ir bijuši šādi – pie garāžas ”tusējas” bezpajumtnieki, uz ielas ir pamests busiņš, kāds trokšņo, traucē mieru un ir arī bijuši vairāki signāli par to, ka attiecīgajā adresē notiek nelegāla metāla pieņemšana.

To, ka šeit metāla pieņemšana notiek uz ”urrā”, apliecina pārbaudes laikā sanākušie klienti, kuri apstiprina, ka metālu te pret naudu var nodot.

Jānis Celmiņš, Valsts policijas Zemgales iecirkņa pārstāvis

Šā gada deviņos mēnešos šajā adresē ir sastādīti pieci administratīvā pārkāpuma protokoli par nelegālo metāla pieņemšanu. Divi atcelti, viena lietvedība ir procesā, divi nosūtīti Valsts ieņēmumu dienestam.

Kurš mainīs likumu?

Kurai un kādi mehānismi likumā ir pieejami, lai šāda veida nelegālo rūpalu izbeigtu? Tas ir VID pārziņā, bet iestādes pārstāve atzīst, ka vienīgais, ko VID var darīt, uzlikt naudas sodu līdz 280 eiro.

Katru dienu vaktēt šo censoni būtu nelietderīga resursu tērēšana, tos labāk novirzīt ”lielo zivju” ķeršanai.

Citu iespēju neesot, un tas nozīmē, ka būtu jāmaina administratīvo pārkāpumu kodekss, jo šobrīd nekāda cita atbildība nav piemērojama. Kurš to rosinās? Neviens nepiesakās.

Vai viltus policists?

Starp citu, vēl kāda interesanta nianse. Pārbaudes laikā cauri garāžām izbrauc kāds ne pirmā svaiguma spēkrats, pēcāk apstājas turpat uz ielas. Bet auto salonā uzraksts – policija.

Likumsargi sola pārbaudīt, kas ir šī auto īpašnieks un kādēļ viņa spēkratā atrodas šis uzraksts.

Video

TOP komentāri

 • guls
  +1 +1 0

  guls

  Kas tā par huinju - man video pārrauj kādas ntās reizes un saka ka saplīsis. Pārlādē un atkal var skatīties debilās 30 sekunžu reklāmas. Beigsies ar to ka vsp neskatīšos neko no TV3 jo dirsā piebāztas ar reklāmām.
 • Vita
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Lasot dazādas zinas par nelegālām točkām,taksiem, tirgosanos utt, var tikai apbrinot dažādo iestāžu, kam tas viss jākontrolē un jāpārbauda, nevaribu vai negribību .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl