“Aizsūtot mājās, riskēja ar dzīvību!” Pēc Ogres slimnīcas apmeklējuma sirmgalve piedzīvo “murgu”

8 komentāri
“Aizsūtot mājās, riskēja ar dzīvību!” Pēc Ogres slimnīcas apmeklējuma sirmgalve piedzīvo “murgu”
ROBERTS BLASS, BEZ TABU

Neatliekamā medicīniskā palīdzība Ogres rajona slimnīcā nogādā sirmgalvi, kura sūdzas par spēcīgām sāpēm vēderā, biežu urinēšanu ar asiņošanu. Ogres dakteri izraksta sievieti no slimnīcas tās pašas dienas vakarā, raksturojot veselības stāvokli kā ”relatīvi apmierinošu”, taču pēc pavisam īsa laika sirmgalve ar vēl spēcīgākām sāpēm tiek nogādāta slimnīcā Rīgā, kur ārstējas divus mēnešus.

Andreja 77 gadus vecā māte pērnā gada 31. oktobrī sajuta spēcīgas sāpes vēderā, bieži urinējot, urīnā saskatīja asinis.

”Ar māti kopā bija viņas māsa, kura agrāk bija medicīnas darbinieks. Māsa pieņēma lēmumu izsaukt ātro palīdzību. Arī ātrās palīdzības mediķi nolēma steigšus vest māti uz Ogres rajona slimnīcu,” stāsta Andrejs.

Pēc dažām stundām dakteri sūta mājās, vēlāk attopas ar smagāku stāvokli citā slimnīcā

Māsa bijusi pārliecināta, ka sirmgalve paliks slimnīcā, tāpēc devusies prom, tomēr liels bijis tuvinieku pārsteigums, kad sieviete pēc dažām stundām zvanījusi dēlam Andrejam, sakot, ka ārsts viņu izraksta no slimnīcas.

”Mūs šokēja fakts, uzzinot, ka pulksten 22.00 vakarā ārsti mammu sūta mājās. Palaida mājās, neveicot nekādus diagnosticējošos izmeklējumus. Tika veiktas vien asins un urīna analīzes. Viņai izrakstīja antibiotikas, bet tās viņa tajā vakarā nevarēja iegādāties, jo Ogrē, gana lielā pilsētā ar salīdzinoši lielu iedzīvotāju skaitu, nav diennakts aptieku.”

Kā stāsta Andrejs, otrajā dienā pēc izrakstīšanas mātei kļuvis pavisam slikti, viņa nogādāta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā.

 

Andrejs

Andrejs
sirmgalves dēls

Cilvēks smagā stāvoklī nonāca Gaiļezera slimnīcā Rīgā, kur mammai sniedza ļoti labu un pareizu palīdzību. Faktiski tur viņai izglāba dzīvību. Es gribētu izteikt pateicību Gaiļezera slimnīcas dakteriem. Arī viņi bija šokā, kāpēc [Ogres slimnīcas dakteri] tā izrīkojās ar manu mammu. Ārsti taču dod Hipokrāta zvērestu. [Ogres rajona slimnīcā] nesniedza nekādu palīdzību, neatstāja slimnīcā, neveica nopietnākus izmeklējumus. Vienkārši aizdzina mājās smagā stāvoklī.

Ogres slimnīcas vadība atsakās komentēt

Andrejs stāsta, ka mātei slimnīcā Rīgā tika konstatēti nierakmeņi. Pēc hospitalizēšanas viņa tur ārstējās divus mēnešus.

”Ar šo iekaisumu viņi palaida viņu mājās, neatstāja [Ogres rajona] slimnīcā, tādējādi riskējot ar manas mammas dzīvību,” sašutis ir Andrejs.

Ogres rajona slimnīcas vadība atsakās sniegt komentārus gan kameras priekšā, gan rakstveidā.

Andrejs apņēmies iesniegt sūdzību Veselības inspekcijā (VI). Pēdējo divu gadu laikā VI saņēmusi 11 sūdzības par Ogres rajona slimnīcu, divas atzītas kā pamatotas.

8 komentāri