”Aiz bērna gultiņas bija pamatīgas pelējuma pūkas!” Divistabu dzīvokli Mežciemā pārņem pelējuma sēnīte

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

4 komentāri

Pelējums dzīvoklī parādījies vietā, kur līdz šim gulējusi pusotru gadu vecā Intas meita, taču, ieraugot pelējuma patiesos apmērus, bērna gultiņas atrašanās vieta tika nekavējoties mainīta. “Rīgas namu pārvaldnieks” nesteidzas uzsākt darbus.

Inta Mežciema ielas piecstāvu namā Rīgā dzīvo jau ilgāk nekā 20 gadus. Šī un iepriekšējā ziema atmiņā paliks ar to, ka dzīvoklī ieperinājusies pelējuma sēnīte, kaut nekad iepriekš ar šāda veida problēmu dzīvoklī nav nācies saskarties.

Ģimenes dzīvoklis nav ne ēkas augšējā stāvā, ne pie nama gala sienas. Pelējums nav novērots arī pie kaimiņiem, turpretī Intas dzīvoklī tas pēkšņi parādījies arī virtuves skapītī. Dienu pirms ”Bez Tabu” ierašanās Inta pelējuma sēnīti cītīgi nomazgājusi, taču pirms tam to visu iemūžinājusi ar telefonu. Attēlos iemūžinātā pelējuma pūka bija izveidojusies aiz pusotru gadu vecās meitiņas gultas.

Inta
Bezspēcīgi cīnās ar pelējumu

”Sākumā pie griestiem parādījās tāds neliels, melns punktiņš, kas kļuva aizvien lielāks un lielāks. Kad no sienas atstūmu gultiņu, mani pārņēma šausmas. Tur jau bija lielas, pamatīgas pūkas.”

Mamma norāda, ka dzīvoklī regulāri tiek uzturēta kārtība, taču gultiņa no sienas tika atstumta retāk. Kopš atklājies, ka aiz meitas gultiņa izveidojies pamatīgs pelējuma perēklis, gultiņa nekavējoties pārvietota uz citu vietu dzīvoklī.

Ģimene regulāri vērsusies pie nama apsaimniekotāja ”Rīgas namu pārvaldnieks”, taču līdz šim uzņēmums nav palīdzējis cīnīties ar pelējuma sēnes izraisīšanas cēloņiem. Dzīvoklī viesojies apsaimniekotāja pārstāvis, kurš situāciju apskatījis un devies prom. Kā norāda Inta, nekādi darbi, lai situāciju mainītu, nav uzsākti.

”Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis Krists Leiškalns stāsta, ka, iespējams, vaina meklējuma starppaneļu šuvēs, taču netiekot izslēgti arī citi iemesli. ”Darbi sāksies tuvākajā laikā. Situāciju apgrūtina tas, ka šajā vietā nav iespējams strādāt ar pacēlāju. Meklējam citu risinājumu, kā šos darbus veikt.”

Šuvju hermetizācijai nepieciešams, lai āra gaisa temperatūra nebūtu zemāka par pieciem grādiem. Veselības inspekcijā raidījumam ”Bez Tabu” norāda, ka nama apsaimniekotājam kopā ar iedzīvotāju jāmeklē risinājums.