“Aizdedzinot 30 riepas, izpostīja īpašumu!” Pēc nelaimes Daugavpils pusē bažas par vainīgo nesodīšanu

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

0 Komentāru

Daugavpils novada Naujenes pagastā ugunsgrēkā cieš vīrieša īpašums. Īpašnieks policijai norāda uz iespējamiem ļaundariem, kuri, kā pats uzskata, viņam piederošā teritorijā aizdedzinājuši desmitiem riepu. Saimnieks uzskata, ka policija vilcinās ar izmeklēšanu un ļaundari var palikt nesodīti.

Lauris iegādājās īpašumu Naujenes pagastā. Teritorija reiz tika izmantota rūpniecībai, bet jau sen kā pamesta. Pēc īpašuma uzfrišināšanas bijis iecerēts to nodot īrei vai pārdot, īpašumā esošās ēkas lieti noderētu, piemēram, kā noliktavas.

Aizdedzina 30 riepas

Pēc īpašuma iegādāšanas Laurim  nācies ”karot” ar jauniešiem, kuri teritoriju izmanto kā uzdzīves vietu.

”Ieraudzījām, ka teritorija iecienīta. Jaunieši salauza žogu, ko bijām novietojuši. Iekšā viņi sanesa smago automašīnu riepas. Aptuveni 30. Viņi visu laiku te bija, mēs viņus dzenājām, teicām, lai nes prom tās riepas. Te ”tusējās” aptuveni 16 gadus veci jaunieši. Viņiem bija krēsli, uz kuriem sēdēt, gan galdi, gan pelnutrauks,” par nesaskaņām ar jauniešiem stāsta teritorijas īpašnieks Lauris.

Kad Lauris jau teju bija panācis vienošanos par teritorijas nomu, īpašumā notikusi nelaime: kā stāsta saimnieks, atriebjoties par ierastās kārtības izjaukšanu, jaunieši vasaras sākumā izraisījuši ugunsgrēku, aizdedzinot riepas. Ugunsgrēks nodarījis nopietnus kaitējumus.

Teritorijas īpašnieks: Policija vilcinās

Jau sen kā Laura iesniegums par ļaunprātīgu dedzināšanu ir uz policijas galda, tomēr vīrietis uzskata, ka likumsargi vilcinās ar izmeklēšanu.

”Pateica, lai rakstām iesniegumu. Uzrakstījām, bet aizvien klusums. Klusums vairākus mēnešus. Neviens neko neziņo un neinteresējas,”neizpratnē ir Lauris.

Tāpat vīrietis stāsta, ka likumsargiem aprakstījis tos jauniešus, kuri uzdzīvojuši viņa īpašumā. Lauris teic, ka jaunieši dzīvojot Lociku ciemā, turpat netālu no viņa īpašuma. ”Ciematā dzīvo apmēram 800 iedzīvotāju. Atrast 16 gadus vecus puišeļus nebūtu liela problēma. Tāpat šeit pēc ugunsgrēka nākuši skatīties notiekošajā citi ciema iedzīvotāji, kuri sarunās ar mani stāsta, ka zina, kuri nāca te un uzdzīvoja. Kāpēc policija neaptaujā iedzīvotājus, kāpēc nemeklē vainīgos pēc iespējas ātrāk? Man tas nav saprotams!” teic Lauris.

Lociku ciemā uzrunātie jaunieši ir informēti par ugunsgrēku, tomēr neielaižas sarunās par vienaudžu uzdzīvi pamestajās teritorijās. Gados vecāki Lociku iedzīvotāji norāda, ka vietējie jaunieši jau iepriekš demolējuši soliņus un uzdzīvojuši citos veidos, tāpēc pieļauj, ka arī ugunsgrēkā vainojami vietējie. Citi Locikos sastaptie gan uzskata, ka vainīgi varētu būt arī iebraucēji, jo pamestās teritorijas un ēkas piesaistot daudzus tuvākajā apkaimē dzīvojošos.

Taujāti, vai pēc ugunsgrēka novērojuši biežāku Valsts policijas (VP) darbinieku viesošanos Locikos, vietējie vienbalsīgi saka, ka nemana likumsargu klātbūtni.

Policija: Darbs notiek

Pēc ugunsgrēka VP uzsākts kriminālprocess, kura ietvaros tiek apzinātas iesaistītās personas, informē VP Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Ksenija Belova. Pēc Belovas sniegtās informācijas, nojaušams, ka lietā nevienai personai nav piemērots aizdomās turamā statuss.

”Balstoties uz Kriminālprocesa likumu, es diemžēl nevaru atklāt neko par izmeklēšanas gaitu. Ja iesniedzējam ir interese, kā notiek izmeklēšana, viņš likuma noteiktajā kārtībā var vērsties policijā ar lūgumu sniegt informāciju, attiecīgi viņš saņems informācija,” saka VP pārstāve Belova.

Lauris gan teic, ka ir jau vērsies vairākkārt ar lūgumu informēt par izmeklēšanas gaitu, bet allaž atraidīts. ”Es pat biju aizbraucis uz policiju. Dežūrdaļā pateicu, ka interesējos par konkrēto lietu, nosaucu datumu, kad iesniedzu iesniegumu, bet man neko nevarēja atbildēt. Pie priekšnieka mani arī neielaida. Tāpēc pat nezinu, kas notiek,” teic Lauris.

Savukārt VP pārstāve Belova oponē Laura pārmetumiem par vilcināšanos, sakot šo: ”Jebkura izmeklēšana ir laikietilpīgs process. Likumā nav atrunāti konkrēti termiņi, darbs notiek. Par vilcināšanos nevarētu būt runa.”

Foto

0 Komentāru