Aglonā par miljonu būvē radošo industriju centru! Iedzīvotāji neizpratnē, kas dārgās telpas apdzīvos

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

7 komentāri

Aglonas iedzīvotāji ziņo par jaunbūvi, kas top teju pašā pilsētas centrā – miljonu vērts radošo industriju centrs. Iedzīvotāji ir priecīgi, ka pilsēta attīstās, tomēr radies jautājums, kas īsti telpas apdzīvos.

Vietējā aktīviste Elizabete Viļuma rūpīgi sekojusi līdzi ēkas būvniecībai. Iepazinusies arī ar visiem dokumentiem, tāpēc viņai radies priekšstats, ka arī domniekiem nav izpratnes par to, kas ēkā būs. Kādā vietējās televīzijas sižetā Aglonas domes mērs izteicies, ka, iespējams, telpas piedāvās pastam vai kafejnīcai. Elizabete nespēj saprast, kāpēc centru sauc par radošo industriju centru, ja tajā plāno ieviest pavisam ikdienišķus pakalpojumus. Arī apskatot telpu plānojumu, nekur nav norādīts, ka varētu būt kafejnīca. Ēkas lielākā telpa plānota kā ekspozīciju zāle.

Par plāniem jaunbūvē vaicājām arī domes mēram Jurim Butēvicam, bet viņš no komentāriem klātienē atteicās, akcentējot vien to, ka mājaslapā ir atrodama visa informācija par to, kas telpās notiks.

Juris Butēvics
Aglonas novada domes priekšsēdētājs

Paņemiet mājaslapā visu informāciju. Tur ir visa nepieciešamā informācija, kas jums ir vajadzīga. Pasts varētu būt, ka pāries. Tā ir lielākā sāpe jūsu blondajai draudzenei, jo pasts šobrīd pie Elizabetes Viļumas nomā telpas.

Jau decembrī ēku plānots nodot ekspluatācijā. Tad arī būs skaidri saprotams, kas īsti telpas nomās.