Ādažu bērnudārznieka tētis sašutis – pašvaldība nenodrošinot saldumu paku Ziemassvētku eglītē

162 komentāri

Tuvojoties svētkiem, Ziemassvētku eglītes jau labu laiku pirms 24. decembra notiek skolās un bērnudārzos. Ādažu pirmsskolas izglītības iestāde nav izņēmums – bērnudārzā organizē svētku koncertu un dāvanas, taču tās jāsarūpē pašiem vecākiem. Ar raidījumu “Bez Tabu” sazinājies kāda bērna tētis, kuru tas neapmierina.

“Bērnudārzā Ādažos izsniedz dāvanu iepakojumu, kas vecākiem jāpiepilda ar saldumiem, kurus Ziemassvētku eglītē dāvinās bērniem. Vēlos jautāt, vai tas ir normāli, ka vecākiem ir jāgatavo Ziemassvētku saldumu paciņa? Vai tiešām Ādažu dome ir tik nabadzīga, ka nevar atļauties bērniem saldumus?” jautā tētis, kurš vēlas palikt anonīms.

Pirmsskolas izglītības iestādes “Strautiņš” vadītāja informē, ka bērnudārzam jeb pašvaldībai nav jānodrošina dāvanas svētkos bērniem. No bērnudārza puses tiek organizēts koncerts. Taču jautājums par to, vai svētku eglītē nepieciešama arī saldumu paka, ir jautājums, kuru sapulcē uzdod vecākiem, un tieši viņi ir tie, kuri nolemj, vai tā ir nepieciešama. Ja tiek nolemts, ka paciņa ir vajadzīga, – tā jāsagādājot pašiem vecākiem.

Kopumā bērnudārzā ir 15 grupiņas. Vienā no tām patiesi vecākiem izdalīti dāvanu iepakojumi, kurus vecākiem jāsapilda ar saldumiem, jāatnes atpakaļ uz bērnudārzu, lai svētku pasākumā tos dāvinātu bērniem. Taču vecāki paši tā esot nolēmuši, un vadītāja apgalvo, ka neviens pret šādu ieceri neesot iebildis.

Raidījums “Bez Tabu” sazinājās arī ar Liepājas pašvaldību – arī tur bērniem netiek nodrošinātas saldumu turzas, līdzīgi ir ar pašvaldības bērnudārziem Rīgā, taču, piemēram, Daugavpilī pašvaldības bērnudārza audzēkņiem tiek dāvinātas saldumu paciņas par domes līdzekļiem.

Ādažu pašvaldība nenodrošina saldumu pakas, taču katru gadu katrai bērnudārza grupiņai dāvina spēles vai grāmatas. Šis gads nav izņēmums. Runājot par daudzbērnu ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām – viņi saldumu pakas saņem par pašvaldības līdzekļiem!

TOP komentāri

 • Sandra Pice
  +23 +21 -2

  Sandra Pice

  Esmu sassutusi,vai tiesjam vecaki var but tik stulbi!?Kada sakara,kadam butu jadavina tuutas vinju berniem?Ja ir,tad ir un lloti jauki,ja ne,perciet pasji!Fuj tam tetim!Un ja,tas ir normali!
 • Aija Krīgere-Audre
  +18 +17 -1

  Aija Krīgere-Audre

  Es uzskatu, ka tas ir normāli. Tā tomēr ir bērnu dārza eglīte, nevis kautkāda pašvaldības domes rīkota, kur parasti dome arī dāvina saldumu tūtes.Vecāki paši izlemj vai vajag tās paciņas vai nē, un vecāki arī labāk zin ko ielikt tajā paciņā, ņemot vērā to kas mazajam garšo, vai ja bērniņam ir alerğija no kautkā, vai vienkārši ğimenē nav pieņemts barot bērnu ar kādu konkrētu našķi. vecākiem iedala vienādus iepakojumus kurus sapildīt ar kārumiem.. tādejādi neviens bērns nejūtas apdalīts. Un vai tās končas kas "nabaga" tēvam bija jāpērk SAVAM bērnam par savu naudu, tiešām ir tik liela trača vērtas?😄🤔 vai cilvēkam ir tik ļoti svarīgi kautko dabūt tā teikt "na haljavu" .. ka jāiesaista bez tabu?! .. dēļ saldumu paciņas..😄
 • Lili Kaķis
  +15 +12 -3

  Lili Kaķis

  Da labi.... Respektīvi 4 gadus dārziņā nododot naudu pakai esmu grūdusi audzinātājām kabatās? Būs jāiet skaidroties ar Babītes bēndārzu un pašvaldību...
  P.s. sarkasms. Paceļ rokas kurā valstī (pašvaldībā) dārziņā ir bezmaksas saldumu pakas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl