Ādažu bērnudārznieka tētis sašutis – pašvaldība nenodrošinot saldumu paku Ziemassvētku eglītē

162 komentāri

Tuvojoties svētkiem, Ziemassvētku eglītes jau labu laiku pirms 24. decembra notiek skolās un bērnudārzos. Ādažu pirmsskolas izglītības iestāde nav izņēmums – bērnudārzā organizē svētku koncertu un dāvanas, taču tās jāsarūpē pašiem vecākiem. Ar raidījumu “Bez Tabu” sazinājies kāda bērna tētis, kuru tas neapmierina.

“Bērnudārzā Ādažos izsniedz dāvanu iepakojumu, kas vecākiem jāpiepilda ar saldumiem, kurus Ziemassvētku eglītē dāvinās bērniem. Vēlos jautāt, vai tas ir normāli, ka vecākiem ir jāgatavo Ziemassvētku saldumu paciņa? Vai tiešām Ādažu dome ir tik nabadzīga, ka nevar atļauties bērniem saldumus?” jautā tētis, kurš vēlas palikt anonīms.

Pirmsskolas izglītības iestādes “Strautiņš” vadītāja informē, ka bērnudārzam jeb pašvaldībai nav jānodrošina dāvanas svētkos bērniem. No bērnudārza puses tiek organizēts koncerts. Taču jautājums par to, vai svētku eglītē nepieciešama arī saldumu paka, ir jautājums, kuru sapulcē uzdod vecākiem, un tieši viņi ir tie, kuri nolemj, vai tā ir nepieciešama. Ja tiek nolemts, ka paciņa ir vajadzīga, – tā jāsagādājot pašiem vecākiem.

Kopumā bērnudārzā ir 15 grupiņas. Vienā no tām patiesi vecākiem izdalīti dāvanu iepakojumi, kurus vecākiem jāsapilda ar saldumiem, jāatnes atpakaļ uz bērnudārzu, lai svētku pasākumā tos dāvinātu bērniem. Taču vecāki paši tā esot nolēmuši, un vadītāja apgalvo, ka neviens pret šādu ieceri neesot iebildis.

Raidījums “Bez Tabu” sazinājās arī ar Liepājas pašvaldību – arī tur bērniem netiek nodrošinātas saldumu turzas, līdzīgi ir ar pašvaldības bērnudārziem Rīgā, taču, piemēram, Daugavpilī pašvaldības bērnudārza audzēkņiem tiek dāvinātas saldumu paciņas par domes līdzekļiem.

Ādažu pašvaldība nenodrošina saldumu pakas, taču katru gadu katrai bērnudārza grupiņai dāvina spēles vai grāmatas. Šis gads nav izņēmums. Runājot par daudzbērnu ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām – viņi saldumu pakas saņem par pašvaldības līdzekļiem!