Aculiecinieks pieķer augļu un dārzeņu pārdevēju, rakājoties pa atkritumiem darba laikā!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

2 komentāri

Rīgā, Kalnciema ielā, atrodas tirdzniecības centrs, tajā ierīkoti vairāki veikali. Pie ieejas uzslieta nojume augļu un dārzeņu tirgošanai. Aculiecinieka uzņemtajās fotogrāfijās redzams, kā pārdevēja dežurē savā darba vietā un vēlāk kaut ko cītīgi meklē atkritumu konteineros.

Aculiecinieks arī novērojis, ka kundze darba laikā mēdz lietot alkoholu. “Rakājas pa atkritumiem, paņem no tiem visu, kas vēl ir daudz maz lietojams, un dodas uz savu tirgošanās vietu atpakaļ,” situāciju apraksta skatītājs, kurš uzdod jautājumu – vai cilvēki, kas tirgo pārtikas produktus, tā var rīkoties?

Ziņotāja norādītajā vietā ir tirdzniecības centrs, kura lielāko daļu aizņem “Rimi” veikals. Atkritumu konteineri novietoti aiz ēkas, no stāvlaukuma tos redzēt nevar, bet teritorija nav norobežota.

Dārzeņu pārdevēja savā darba vietā uzturas brīžiem, lielākoties runā pa telefonu un atrodas iekštelpās. Tomēr dārzeņi tiek tirgoti. Ieraugot aculiecinieka uzņemtās fotogrāfijas, sieviete kļūst manāmi nervoza.

Vienreiz desu, vienreiz maizīti!

Pārdevēja apstiprina, ka ir attēlos redzamā sieviete, taču no sākuma noliedz, ka rakājusies pa atkritumu tvertnēm. Viņa esot tikai vērojusi, ko dara otra sieviete, lai gan nezinot, kas viņa ir.

Tomēr vēlāk pārdevēja atzīst, ka ir arī sev ko atradusi atkritumu konteineros, vienreiz un nekādā gadījumā to netirgo. Rokas mazgājot iekštelpās esošās beķerejas tualetē. Sieviete pastāsta, ka te esot cilvēks, kurš pasaka, ja atstājis atkritumos kaut ko, kas vēl tīri labi lietojams.

“Te nāk daudzi strādnieki, kas ar maisiem kaut ko nes. Ir bijis moments, jā, ka es esmu tur vienreiz paņēmusi maizīti un vienreiz desu.”

Kāds noteikti situāciju saprastu cilvēciskā faktora dēļ, tomēr normatīvajiem aktiem tā ir pilnīgi neatbilstoša. Jebkuram pārtikas izplatītājam jāievēro visi normatīvi, un ar roku nomazgāšanu šajā gadījumā būtu par maz.

Kategoriski nepieņemami

Pārtikas un veterinārā dienesta Rīgas pilsētas pārvaldes vadītājas vietnieks Raimonds Tukišs uzskata, ka šāda situācija esot nepieņemama. Atkritumu tvertnēs var būt dažādi grauzēji, kas pārnēsā slimības. Neievērojot elementāras higiēnas normas, var notikt saslimšanas gadījumi.

Bet ir vēl kāda nianse – gaļas izstrādājumi, tostarp desa, nemaz nedrīkstētu atrasties atkritumu tvertnēs. Agrīnās pārtikas jeb trešās kategorijas blakus produktu utilizāciju nosaka Eiropas likumdošana. Atbilstoši kategorijai tie tiek sadedzināti vai tiek atļauts tos aprakt atkritumu poligonos.

Arī “Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite situāciju uzskata par nepieņemamu, tāpēc jau tagad ir rasts risinājums – atkritumu konteineri turpmāk būs slēdzami. “Rimi” pārstāve arī gari un plaši skaidro visus soļus, kas veikti, lai tiktu ievērota likumdošana attiecībā uz trešās kategorijas produktu utilizāciju.

2 komentāri