Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

1 komentārs

Nu jau kādu laiku Rīgas Centrāltirgū notiek rekonstrukcijas darbi. Teritorijā ir noņemts vecais segums, tā vietā tiek klāts jauns bruģis. Kāds Bez Tabu skatītājs pamana un nofilmē, ka būvlaukumā aiz žoga kāds vīrietis veic dīvainas darbības. Proti, iespējams, rūpējas par to, lai pie viņa mājas parādītos skaisti bruģēts laukums.

Video, kuru Bez Tabu iesūtījis skatītājs, redzams, kā kāds kungs būvlaukumā pie Centrāltirgus, kur pilnā sparā rit rekonstrukcijas darbi, bez steigas krauj kaudzītēs bruģi un stiepj to uz vieglo automašīnu. Kaudzīti pēc kaudzītes. Protams, ka rodas jautājums, kas notiek?

Jau tad, kad tika rekonstruēta bēdīgi slavenā Barona iela Rīgā, sabiedrībā parādījās video materiāli, kuros iemūžināta, iespējams, bruģa zagšana. Vai Centrāltirgū notiek tas pats? Bez Tabu dodas pie strādniekiem, kuri rosās būvlaukumā un parāda viņiem video.

 • Žurnālists: Nav pazīstams?
 • Strādnieks: Varbūt tas ir vecais bruģis? Es domāju, ka vecais.
 • Žurnālists: Vecais?
 • Strādnieks: Jā. To veco ved uz izgāztuvi.
 • Žurnālists: Es domāju, ka jaunais. Te jau īsti nevar saprast.
 • Strādnieks: Ja tajā galā stāv, tad tas ir vecais. Jaunais mums ir citā galā.
 • Žurnālists: Tad ar Centrāltirgu ir tāda noruna, ka veco met prom?
 • Strādnieks: Uz izgāztuvi.

Par video informējam arī Centrāltirgus vadību. Viņu pārstāvis skaidro, ka iepriekš tirgus teritoriju klāja divu veidu bruģis. Sešus un astoņus centimetrus biezi. Biezākais vēl ir izmantojams, tas sakrauts noliktavā un to izmantos Āgenskalna tirgus uzlabošanai. Plānais ir izdilis, metams laukā.

Žurnālists: Mēs aprunājāmies ar strādniekiem uz vietas, viņi teica, ka tas neesot ne vienas, ne otras kompānijas darbinieks. Tas varētu būt Centrāltirgus darbinieks?

Ivars Jakovels

Viennozīmīgi nē. Centrāltirgus darbinieki paši nav veikuši bruģa savākšanu. Uzsākot darbus, ir izanalizēts šis bruģis, kurš ir (atkārtoti) izmantojams. Daudzums tika fiksēts vēl pirms darbu uzsākšanas.

Kaut kā negribas ticēt, ka būvfirma veco materiālu aizvešanai izmanto vieglo transportu. Tas būtu vairāk nekā dīvaini. Tam piekrīt arī uz ielas sastaptie un uzrunātie cilvēki.

Jautājums par video redzamo personu paliek neatbildēts. Ja tas nav ne būvnieku, ne tirgus darbinieks, vai tā ir nepiederoša persona, kura šiverē pa būvlaukumu? Tad rodas jautājums, kur skatās tie, kuri ir atbildīgi par drošības noteikumu ievērošanu būvlaukumā.

Foto

TOP komentāri

 • Romāns
  +3 +2 -1

  Romāns

  Nu jau uzpūsts sižets - var taču ļoti labi redzēt , ka vecais bruģis kuru jāved uz izgāztuvi -labāk lai kādam privātmājā nevis izgāztuvē .Cita lieta ja zagtu jauno bruģi vai vēsturisko bruģakmeni .Kur tad paliek saukļi par atkritumu šķirošanu.
  Labi ka Latvijā vel cilvēkiem rokas no ''pakaļas'' neaug un spēj pielietot otrreiz .Pēc Beztabu domām -labāk lai ved uz izgāztuvi .Visticamāk ka cilvēks ar strādniekiem sarunāja -viņiem mazāk jāizved ,taču kameras priekša neko neteiks.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl