Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

2 komentāri

Kristīnes ģimene pirms 5 gadiem ielaida ūdeni zivju dīķī. Zivju mazuļus divas reizes dienā jābaro, taču jau otro mēnesi piekļūt dīķim ar automašīnu nav iespējams.

Nedienas ar piekļuvi īpašumam sākās brīdī, kad kaimiņi iegādājās vēl vienu īpašumu. Gar tiem ved vienīgais servitūta ceļš uz Kristīnes dīķi. Kaimiņi pēc īpašuma iegādes pieprasījuši dzēst servitūta posmu.

To panākot, Kristīnes īpašums oficiāli atstāts bez jebkāda piekļuves ceļa. Demonstrējot savu uzvaras brīdi, kaimiņi uz ceļa novietojuši pamatīgu šķērsli.

Kristīne
nevar piebraukt pie sava īpašuma

Vienā dienā mums pēkšņi ”aiztaisīja” ceļu. Pagastā mums neko nevar palīdzēt, saka, ka viņi var taisīt ceļu ciet, jo tā rakstīts zemesgrāmatā. Kā lai tiekam mēs?

Uz ceļa novietots betona stabs, kas neļauj ar automašīnu mērot ceļu līdz zivju dīķim. Atpūtnieki, ieraugot nobloķēto ceļu, dodas prom, domājot, ka dīķis ir slēgts.

Saspīlējums starp kaimiņiem pieaudzis brīdī, kad Kristīnes ģimene lauzusi līgumu ar kaimiņiem. Līgums esot paredzējis ģimenes īpašumu bez maksas nodot kaimiņu rīcībā, lai tie varētu apstrādāt zemi.

Turpat blakus dzīvojošā kaimiņiene diskusijās ar Bez Tabu neielaižas. Ieraugot filmēšanas komandu viņa ieiet mājā un izslēdz gaismu.

Lēmumu par servitūta dzēšanu pieņēmusi Tukuma tiesas zemesgrāmatas tiesnese.

Mārīte Hazenfuse
Tukuma rajona tiesas zemesgrāmatu nodaļas priekšniece

Mēs tagad apskatījāmies Valsts zemes dienesta izsniegto karti un sapratām, ka esam kļūdījušies, tādēļ atjaunojām ceļa servitūtu.

Hazenfuse norāda, ka, pieņemot lēmumu, balstās uz sniegtajiem dokumentiem. Šoreiz nav bijusi informācija, ka ceļa servitūtu kāds izmanto, tādēļ tas ticis dzēsts. Šonedēļ iesaistītās puses no zemesgrāmatas nodaļas saņems paziņojumu par servitūta atjaunošanu.

TOP komentāri

  • Jurka
    +2 +2 0

    Jurka

    Ne tikai Tukuma tiesās ir tāds murgs bet gan visā Latvijas tiesu sistēmā jo katrs sūds kas ieņem valsts amatu iedomājas ka viņš ir dievs un visvarens, ir tāda sajūta ka Latvijas tiesībsargājošajās iestādēs strādā vienas korumpētas amatpersonas kuras cita citu piesedz ar visām nelikumībām vai nu likuma nezinoši ielikteņi kuriem no likuma nav ne mazākās jēgas, un dara kā viņiem liek aukstāk stāvošie, esmu arī ar šīs valsts debīlajiem tiesnešiem saskāries un absurdus lēmumus saņēmis kas nemaz nesaskan ar likuma normām, vērsos tiesā pret valsts policijas darbinieku par miesas bojājumiem, bet tiesnese man atteicās pieņemt manu sūdzību, jo nebija aizpildīta blanka Nr.... kura attiecas ne uz miesas bojājumu piedziņu, bet gan par alimentu piedziņu lūk cik augstā mērā strādā Latvijas tiesneši, vai tad nav marazms.
  • Vilnis Priede

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl