Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

12 komentāri

Zemkopis savu īpašumu vēlas atvēlēt savvaļas zirgiem, taču birokrātijas pārņemtā būvvaldē kavē projekta īstenošanu.

Osvaldam Bataragam Tukuma novadā pieder 36 hektāri zemes. Zemkopis sadarbībā ar Pasaules Dabas fondu nolēmis savu īpašumu atvēlēt 8 savvaļas zirgiem. Teritoriju, kurā visu gadu uzturēsies zirgi, jāierobežo ar elektrisko ganu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ričards Batarags, zemes īpašnieka dēls

Būvvaldes inspektors uzskata, ka mēs būvējam inženiertehnisku būvi, taču tas ir elektriskais gans. Ja piekrītam, ka tā ir inženiertehniska būve, tad katru reizi, kad lauksaimnieks uzstādīs elektrisko ganu, vajadzēs projektu, topogrāfisko uzmērīšanu.

Citiem ganāmpulkiem ir 2-3 aploki, kas nozīmē, ka lauksaimnieki tiks nodarbināti ar dokumentācijas aizpildīšanu.

Šobrīd Ministru kabineta noteikumi neparedz, ka par elektriskā gana uzstādīšanu būtu jāinformē būvvalde, citādāk ir ar žoga ierīkošanu. Pēc Tukuma būvvaldes inspektora Jāņa Rundāna uzskatiem, elektriskais gans ir pārāk augsts, kā arī tam ir “stacionāri”, masīvi stabi, tādēļ tas neessot uzskatāms par elektrisko ganu, bet žogu.

Jānis Rundāns, Tukuma būvvaldes inspektors

Mēs uzskatām, ka tā ir būve, tādēļ prasām noformēt dokumentāciju. Tur novietoti stacionāri stabi. Nav vajadzīgs novietot tik augstus stabus, kuri nostiprināti tā, ka tie tur atradīsies uz visiem laikiem.

Būvvaldes inspektors neieklausās Bez Tabu teiktajā, ka stabus var viegli un jebkurā brīdī pārvietot. To lieliski ilustrē 77 gadus vecais zemes īpašnieks, kurš bez lielas piepūles stabus izrauj no zemes.

Gan Ekonomikas, gan Zemkopības ministrijā Bez Tabu saņem apstiprinājumu, ka elektriskā gana ierīkošanai nav nepieciešams saņemt īpašu atļauju. Būvvaldes inspektors draud ar naudas sodu līdz pat 1400 eiro.

Tukuma būvvalde šobrīd gaida Ekonomikas ministrijas skaidrojumu, vai elektriskais gans uztverams par žogu. Tad tiks lemts par soda piešķiršanu.

Foto

TOP komentāri

 • neJoks
  +10 +10 0

  neJoks

  Jāāā...mēs tiešām dzīvojam LV... kad reiz būvvaldes sāks strādāt, nevis nodarbosies ar absurdu radīšanu!!!
 • laimonis kiseļevs sprīdis
  +9 +8 -1

  laimonis kiseļevs sprīdis

  debīlisma paraugstunda, skatījos sižetu un gaidīju vārdu aploks, nesagaidīju. žogs un aploks ir divas dažādas lietas, stacionārs šogs ir žogs kam iebetonēti stabi. domes darbinieces komēntārs vispār ir galīgi dumšs, cilvēks uz savas privātās zemes aplokus var celt cik grib un kur grib ja cilvēkam ir brīvi klīstoši lopiņi, ja domes darbiniecei ir grūtības pār sainieka lauku tikt uz savu īpašumu tad ir pavisam cita lieta. rundāna kungam vajadzētu tomēr iet pensijā, runā ka uz vecumu apkaļķojas smadzenes un ar to loģisko domāšanu paliek pavisam švaki. visā visumā kārtējās amatpersonu spēlītes ar pilsoni.
 • Smerdelis
  +9 +8 -1

  Smerdelis

  Vai nebūtu laiks šādu būvvaldi izrevidēt? Manuprāt, no tā, kas taisa šādus mēslus, nav reāli nekāda labuma. Mans vectēvs (lai vieglas smiltis) gadiem izmantoja elektrisko ganu, bet līdz šādām stulbībām neviens nebija aizdomājies.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl