Absurds! Lai izvairītos no soda, “Olimpia” klientiem nākas skaitīt lielveikalā pavadītās stundas!

4 komentāri
Absurds! Lai izvairītos no soda, “Olimpia” klientiem nākas skaitīt lielveikalā pavadītās stundas!
Foto: Ekrānuzņēmums

Jau kādu laiku iepirkšanās centra Olimpia ārējās fasādes rotā uzraksti, ka automašīnu bez maksas atļauts novietot trīs stundas. Visticamāk, lai izvairītos no stāvvietas ļaunprātīgiem lietotājiem.

Vienai reizei trīs stundas arī šķiet pietiekami, taču, izrādās, apmeklētājiem jārēķina kopumā lielveikalā pavadītās stundas diennaktī.

Lielveikala pastāvīgā kliente saņēmusi rēķinu no stāvvietas uzturētāja EuroPark 10 eiro vērtībā, jo izrādās, ka Olimpia pavadījusi kopumā piecas stundas. Viņa stāsta:

No rīta apmeklēju trenažieru zāli, dienas vidū ierados nomazgāt automašīnu un vakarā ar meitu iepirkos.

Foto

Tirdzniecības centri ir veidoti tā, lai apmeklētāji tur pavadītu daudz laika – frizētava, kafejnīcas, automazgātava, apģērbu veikali, pārtikas veikals utt. Sanāk, ka šādi iepirkšanās centrs Olimpia piestāda stāvvietas rēķinu pastāvīgajiem klientiem. Turklāt, ko darīt, ja ģimenei ir viena automašīna? Regulāri jāsazinās ar vīru, lai noskaidrotu, vai viņš jau šodien nav apmeklējis lielveikalu?

Eiropark Latvija valdes loceklis Mārtiņš Meisītis skaidro, ka sistēma, kas pazīstama ar nosaukumu AutoPay, ir viens no jaunākajiem autostāvvietu tehnoloģiskajiem risinājumiem Eiropā. Tā veiksmīgi darbojas arī Norvēģijā un drīzumā tiks ieviesta vēl piecās Ziemeļeiropas valstīs.

Apmeklētāji esot nodrošināti ar visu nepieciešamo informāciju, bet vai tiešām? Bez Tabu veiktais eksperiments pierāda, ka autovadītājiem ir vien aptuvena nojausma par tirdzniecības centru autostāvvietu izmantošanas noteikumiem.

Video