Absurdi! Vai tiešām, nokļūstot slimnīcā, cilvēkiem netiks dota iespēja piedalīties vēlēšanās?

4 komentāri

Vēl tikai divas dienas līdz pašvaldību vēlēšanām, kad, ņemot līdzi draugus, radus un paziņas, dosimies vēlēt. Apkārt dzirdam nemitīgus saucienus nebūt vienaldzīgiem, nebūt slinkiem un ierasties, taču ir situācijas, kurās, gribot vēlēt, tas vienkārši nav iespējams! Skatītājs Uldis ir nobažījies, ka šogad vēlēšanās nevarēs piedalīties viņa mamma.

“Mana mamma ir nonākusi slimnīcā. Vakar uzzināju faktu, ka uz slimnīcu neviens no vēlēšanām nenāks un balsot nevarēs. Līdz ar to visi cilvēki, kuri ir slimnīcā, nobalsot nevarēs!”

Vai tiešām, cilvēkam nonākot nelaimē, netiek sniegta iespēja balsot? Lai noskaidrotu, vai skatītāja Ulda teiktais atbilst patiesībai, vēršamies pēc atbildes pie Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāvjiem.

CVK sekretārs Ritvars Eglājs stāsta, ka vēlēšanu iecirkni bija iespējams mainīt līdz 16. maijam. Cilvēkiem, kuri ilgu laiku pavada slimnīcā, tika sniegta iespēja pieteikt iecirkni, kurš atrodas vistuvāk slimnīcai, lai varētu piedalīties pašvaldību vēlēšanās. Savukārt cilvēkiem, kuri nonākuši slimnīcā pēdējo dienu laikā, piedalīšanās vēlēšanās būs liegta.

“Iecirkņa komisijas pienākumos neietilpst apkalpot vēlētājus, kuri atrodas ārpus vēlēšanu iecirkņa teritorijas.”

Gadījumos, kad slimnīca, kurā cilvēks atrodas, ir teritorijā, kurā ir arī iepriekš noteiktais vēlēšanu iecirknis, Vēlēšanu komisija dosies arī tur pēc balsīm, un cilvēkam tiks sniegta iespēja piedalīties vēlēšanās. Tomēr, ja slimnīca neatrodas noteiktajā vēlēšanu iecirkņa teritorijā, cilvēkam netiek dota iespēja piedalīties vēlēšanās.

4 komentāri