”Abas divas beigtas. Nosita!” Pie Turaidas pils atkal notriec pīles un aizbrauc no notikuma vietas

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

7 komentāri

Divu dienu laikā pie Turaidas pils notriektas jau trīs pīles. Viena no dzīves atvadījās, zemi lidojot pāri ceļam, pārējās šķērsoja ielu brīdī, kad tuvojās automašīna. Neviens no vadītājiem notikuma vietā neapstājās, lai pārbaudītu, kādā stāvoklī ir notriektie putni.

Pīļuku notriekšanas lieciniece ir viena no suvenīru tirgotājām, kura “Bez Tabu” ierašanās dienā Turaidā nestrādā. Viņa par meža pīlēm rūpējās, tās regulāri barojot. Dienā, kad tika notriektas divas pīles, viņa turpat netālu atradās. Notikušais kundzi tik ļoti satrauca, ka viņa uzfilmēja emocionālu video, ko nosūtīja arī “Bez Tabu” redakcijai.

Mētra
Rūpējās par pīlēm

Mazie pīļukiņi iet pāri ceļam, bet viņus neviens neredz. Apskaties! Abas divas beigtas. Nosita. Te neviens nebrauc, bet lido. Policisti te bijuši, nebijuši. Te ir 30 km/h, bet dragā visi. Apskaties… mazās peciņas beigtas. Vakar divas, šodien divas. Tas ir ārprāts. Muzejs vispār neko nedara, viņiem nekas neinteresē.

 

Iebraucot Turaidā no Inciema puses, maksimālais ātrums ir 30 kilometri stundā, turpretī, braucot no Siguldas puses, pa to pašu ceļa posmu drīkst braukt ar ātrumu līdz 50 kilometriem stundā. Ceļa abās pusēs ir dīķi, pie ceļazīmes piestiprināta paštaisīta zīme, kas brīdina par pīlēm.

“Bez Tabu” kopā ar Ceļu policijas patruļu skatītājas norādītajā vietā pavada aptuveni stundu, lai pārbaudītu, cik ātri autovadītāji šajā vietā pārvietojas. Pavisam drīz dažādās lietotnēs autovadītāji jau tiek brīdināti par policistu klātbūtni, tādēļ pārkāpējus nekonstatējam.

Vitālijs Kompaņijecs
Ceļu policists

Jebkuram vadītājam jāsaprot, ka vietā, kur drīkst braukt uz 50, jābrauc nedaudz lēnāk, jo jebkurā brīdī var nākties apstāties. Ja ceļazīmi 30 km/h pārnestu nedaudz tālāk, tad šis posms būtu lielāks, autovadītāji jau ātrāk samazinātu ātrumu.

 

 

Muzeja pārstāvji notikušajā vaino video autori, kura pīles regulāri baro, tādēļ tās šķērso ielu, lai nokļūtu pie barības. Muzeja direktores vietniece Anda Skuja norāda, ka muzejs neplāno tā teritorijā dzīvojošajām pīlēm pievērst īpašu uzmanību, tomēr vēstuli dabas draugiem nosūtījuši. ”Esam vērsušies Dabas aizsardzības pārvaldē, viņi solīja kādu zīmi šeit uzstādīt, lai pievērstu uzmanību. Ja kundze pīles tur nebarotu, tās dzīvotu dīķos un atrastu savu barību,” stāsta Skuja.

Krimuldas novada domes izpilddirektors Laimonis Ozols sarunā ar “Bez Tabu” atklāj, ka ceļš gar Turaidas muzejrezervātu atrodas VAS ”Latvijas Valsts ceļi” pārziņā, tādēļ pašvaldība neesot tiesīga tur uzstādīt ceļazīmes. Ozols gan atklāj, ka pašvaldība varētu vērsties pie ”Latvijas Valsts ceļiem”, lai šo situāciju risinātu.