Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

34 komentāri

Diānas ģimene dzīvo Jūrmalā, Dzintaros, viņas dēls veiksmīgi nokārtojis iestājeksāmenus, un šogad uzsācis mācības septītajā klasē Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā. Ģimene bijusi pārsteigta, uzzinot, ka skolēniem netiek piemērota atlaide braucienam vilcienā.

Abonementa biļete visām mēneša dienām skolēniem maksā tikpat cik pieaugušajiem 45 eiro. Ja otrs bērns uzsāks mācības Rīgā, abu ceļš līdz skolai izmaksās 90 eiro mēnesī. “Mūsu skolēni ir mūsu nākotne, varbūt kāds būs nākamais prezidents,” stāsta skolēna mamma.

AS “Pasažieru vilciens” pārstāvis Egons Ālers norāda, ka uzņēmums tikai izpilda līgumu, dara to, ko uzdevusi “Autotransporta direkcija”. Savukārt “Autotransporta direkcijā” skaidro, – lai izveidotu jaunu braukšanas maksas atvieglojumu kategoriju, ir jārod finansējums valsts budžetā.

Ja finansējums tiktu rasts, būtu jāveido grozījumi normatīvajos aktos un jādodas uz valdību, kas par to lemtu. Šobrīd valsts no savas puses pilnā apmērā kompensē biļešu izdevumus personām ar 1. un 2. grupas invaliditāti, bāreņiem un politiski represētajām personām.

Pašvaldībai neesot pienākums kompensēt vilciena biļetes cenu, ja skolēns mācās citas pašvaldības teritorijā. Daļēji tiek kompensēta brauciena maksa daudzbērnu ģimenes locekļiem. Deputāts Imants Parādnieks panāca to, ka daudzbērnu ģimenes ir jauna kategorija, kurai piešķir atlaidi sabiedriskajā transportā.

Mārtiņš Šics
Saeimas deputāts

Tas jālemj sabiedrībai, vai mēs Latvijas nākamo paaudzi esam ar mieru palīdzēt sponsorēt. Mana biļete būs dārgāka, bet par to kaut kāda sabiedrības grupa brauks lētāk.

“Šeit jārunā pašvaldībām un “Latvijas dzelzceļam” un jāvienojas, lai skolēni saņemtu atlaides. Valsts ir spējīga sagādāt brīvbiļetes skolēniem, ja mēs domājam par mūsu nākotni,” norāda Saeimas deputāts Jānis Ādamsons!

Ingūna Rībena
Saeimas deputāte

Kaut kādā veidā jāiekustina sabiedrības uzmanība šajā jautājumā. Es nemaz nezināju, ka vairāk nav skolēnu biļešu, kādreiz bija, tas tikai būtu normāli.

TOP komentāri

 • Ieva
  +13 +10 -3

  Ieva

  Es uzskatu, ka tas ir pareizi. Bērns nemācās savā pašvaldībā, tad kāpēc kādam būtu jākompensē viņa pārvietošanās? Jūrmalā ari ir labas skolas, skolēniem pilsētas transports ir par velti. Tāpat kā rīdziniekiem Rīgā. Ja pašvaldībā nebūtu skolas, tad vēl saprastu, bet šajā gadījumā... Vecāku izvēle; lai tad arī maksā.
 • Juris Rozenbergs
  +8 +8 0

  Juris Rozenbergs

  Nu nezinu gan - pašvaldība tak nodrošina autobusus, ja skolnieks mācās sava novada robežās. Ja gribas ekstras un ko savādāku, tad jāver maks vaļā un tur nav ko īdēt.
 • hmm

  hmm

  Visās skolās standarti ir vienādi. Uz tām Rīgas tā saucamajām “prestižajām” skolām visi laužas, lai varētu lielīties paziņām. Un tad, lai arī maksā par savām kaprīzēm.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl