300 eiro vējā! Automašīnu nomas kliente jūtas apkrāpta – iznomātājs neatdod samaksāto drošības naudu

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

13 komentāri

Vēloties braucienam uz Baltkrieviju izīrēt automašīnu, rīdziniece Olga apskatījusi sludinājuma portālā esošos piedāvājumus, izvēloties iznomāt “Mercedes” markas automašīnu. Ņemot vērā to, ka nepieciešams izbraukt ārpus valsts robežām, uzņēmumam “Stark auto” samaksājusi dubultu drošības naudu 300 eiro apmērā. Pagājuši jau divi mēneši, kad automašīnu atgriezusies uzņēmumam, taču depozītu vēl aizvien nav atgriezts.

Bez drošības naudas 300 eiro apmērā, samaksājusi arī par automašīnas īri – 105 eiro. Naudu maksājusi “uz rokas”, pēc tam saņēmusi līgumu, kurā norādīts, ka uzņēmums depozītu atmaksā 10 dienu laikā pēc automašīnas nodošanas.

Olga
nav atguvusi samaksāto drošības naudu

Pagāja līgumā norunātās desmit dienas, tāpēc zvanīju un prasīju, kur ir mana nauda. Man pateica, ka aizmirsa pārskaitīt. Vēlāk sekoja vēl citi iemesli.

Arī sūdzību portālā par konkrēto uzņēmumu ir atrodamas negatīvas atsauksmes. Scenārijs līdzīgs – drošības nauda samaksāta, taču atgūt to neizdodas. Arī Danils, kuru uzrunā raidījums Bez Tabu dalīties savā pieredzē ar uzņēmumu “Stark auto” stāsta, ka izīrējis “Porsche” markas automašīnu, samaksājis drošības naudu, bet nav to atguvis.

Danils
nevar atgūt samaksāto drošības naudu

Es samaksāju drošības naudu – 1000 eiro. Mašīnu izīrēju uz vienu diennakti. Visu atgriezu laikā, ārpus Latvijas nebraucu, bet drošības naudu man neatdod. Uzņēmums arī nesniedz nekādu informāciju.

Ar uzņēmuma pārstāvi raidījums “Bez Tabu” sazinās telefoniski. Viņš uzsver, ka drošības nauda neesot atmaksāta, pamatojoties uz līgumā esošajiem nosacījumiem.

Uzņēmuma pārstāvis: Neviens tāpat nevar neatdod depozītu. Ir jābūt pamatojumam. Šī persona [Olga] bija pie mums, cilvēks pateica, ka brauks uz Baltkrieviju, samaksāja depozītu, bet pēc tam, nebrīdinot mūs, aizbrauca uz Lietuvu. Pēc līguma viņai draud sods par to, ka otro reizi izbrauca no valsts, 1000 eiro apmērā.

Žurnāliste: Mēs par šo situāciju veidojam sižetu, vai kāds no uzņēmuma pārstāvjiem būtu gatavs situāciju izstāstīt?

Uzņēmuma pārstāvis: Nē, mums tādas vajadzības nav.

Žurnāliste: Sižets jebkurā gadījumā būs.

Uzņēmuma pārstāvis: Nav problēmu. Es esmu pret šāda veida sižetu, bet tā ir jūsu darīšana.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Santa Zarāne norāda, ka izvēloties automašīnu un uzņēmumu no kura spēkrats tiks īrēts, svarīgi izlasīt līgumu un pārbaudīt, vai tur ir norādīta konkrēta informācija par uzņēmumu ar kuru tiek slēgts līgums.

Olga nenoliedz, ka devusies ne tikai uz Baltkrieviju, bet arī Lietuvu, tomēr viņa nezinājusi, ka uzņēmums par to jābrīdina. Rīdziniece par situāciju informējusi Patērētāju tiesību aizsardzības centru, kas sācis situāciju izvērtēt. Tāpat informēta arī Valsts policija.