Divu bērnu mamma: Celtnieki strādā pa naktīm un traucē iedzīvotājiem gulēt!

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

16 komentāri

Sarmītes ģimene jaunajā projektā Rusova ielā ievācās gada sākumā. Izvēloties jauno dzīvesvietu, ģimene nenojauta, ka naktīs par miegu nāksies aizmirst.

Būvobjekts no dzīvokļu logiem atrodas vien dažu metru attālumā. Skaļie celtniecības darbi turpinās līdz pat četriem naktī.

Sarmīte

Sarmīte
dzīvo blakus būvprojektam

Ja darbi norit naktī, tad ar gulēšanu ir diezgan grūti. Bērni mostas, nevar iemigt. Ko darīt cilvēkiem, kuriem nākamajā dienā jāstrādā?

Naktīs notiek betonēšanas darbi. Mūs satrauc tas, ka šie darbi tiek sākti tikai vakarā, nevis pa dienu. Vienu nakti 5 darbinieki ar āmuru klapēja kaut kādas plāksnes. Visu nakti!

Iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies dažādās pašvaldības iestādēs, taču palīdzību tā arī nav saņēmuši.

Ilze Žūka

Ilze Žūka
Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve

Pēc iedzīvotāju iesnieguma esam apsekojuši būvobjektu. Būvuzraugam ir norādīts, ka jādomā par apkārtējiem iedzīvotājiem, ka nedrīkst trokšņot nakts laikā.

Taču būvvaldes kompetencē nav piemērot administratīvos sodus būvdarbu vadītājam.

Pieaicinātā Rīgas pašvaldības policijas ekipāža uz notikušo tikai noraugās un dodas prom, jo normatīvajos aktos neesot punkta, kas neļautu turpināt celtniecības darbus arī naktīs. Turpretī Ekonomikas ministrijā, kas regulē būvniecības nozari Latvijā, norāda, ka katrai pašvaldībai pašai jārūpējas par savu iedzīvotāju labsajūtu.

Būvnieku pārstāvis Sergejs Kosmočovs visā vaino materiālu piegādātājus, kuri nespēj tikt galā ar milzīgo pieprasījumu nozarē un kavē piegādes termiņus. Kosmočovs uzsver, ka uzņēmums ”problēmas esam apzinājuši, esam tās par 99% jau atrisinājuši. Mūsu interesēs nav strādāt naktīs.”

Kosmočovs sola maksimāli izvairīties no būvdarbiem naktīs.

16 komentāri