“16 gadus klusēja! Tagad nobloķēja transportlīdzekļus!” Tiesu izpildītājs pārsteidz nesagatavotu

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

3 komentāri

16 gadus pēc soda par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu apmaksāšanas vīrieti uzrunā tiesu izpildītājs, kurš apgalvo, ka sods pirms daudziem gadiem nav samaksāts. Vīrietis ir neizpratnē, pēc daudziem gadiem vairs nespēj pierādīt savu taisnību, nu tiesu izpildītājs par saistību neizpildi ir piemērojis transportlīdzekļu arestu.

Elviss stāsta, ka pirms 16 gadiem jaunības dullumā sagrēkojās pie auto stūres, ko nepamanītu neatstāja Valsts policija, kas tolaik piemēroja naudas sodu 300 latu apmērā. Vīrietis stāsta, ka tolaik sodu samaksāja pastā, kā apliecinājumu pretī saņemot kvīti. Pēc tik daudziem gadiem kvīts vairs nav saglabājusies.

Pēc 16 gadiem Elviss saņēmis atgādinājumu par parādsaistībām no zvērināta tiesu izpildītāja Gintera Hmeļevska. Tiesu izpildītājs apgalvo, ka sods savulaik nav samaksāts. Tiesa, pamatsods vairs nav jāapmaksā, jo iestājies noilgums, no vīrieša pieprasa ar soda piedziņu saistītos izdevumus: 37 eiro.

Elviss
sašutis par sveicienu no tiesu izpildītāja

Liek tos samaksāt līdz mēneša beigām, tomēr, nesagaidot termiņu, jau uzlikts ”bloķis” visiem maniem transportlīdzekļiem. Gribēju tirgot moci, bet nevaru, jo šo 37 eiro dēļ nobloķēts. Tas ir nepatīkami!

Elviss negrasās piekāpties un maksāt, jo uzstāj, ka savulaik sodu apmaksāja.

Elviss
sašutis par sveicienu no tiesu izpildītāja

Neilgi pirms šī paziņojuma ar sievu pieteicāmies hipotekārajam kredītam. Es domāju, ka tas nav sevišķi smuki, ka šis karājas gaisā. 16 gadus nebija nekādu ziņu! Kā lai es zinu, ka kādam esmu kaut ko parādā. Es pieņēmu, ka esmu samaksājis sodu.

Tiesu izpildītājs Ginters Hmeļevskis raidījumam ”Bez Tabu” stāsta, ka situācijas, kad sods ir apmaksāts, bet fakts nav fiksēts, mēdzot gadīties. Tomēr situācija uzlabojoties.

Ginters Hmeļevskis
zvērināts tiesu izpildītājs

Svarīgi, cik precīzi persona norāda, par ko maksā. Ir gadījumi, kad cita persona samaksā citas personas sodus. Jābūt korekti norādītam, par ko maksā. Visbiežāk šādas situācijas rodas cilvēcisku kļūdu dēļ. Jābūt aktīvai darbībai, lai kļūdu varētu konstatēt. Ja mums netiek iesniegti nekādi dokumenti, mēs nevaram izsecināt, kā kļūda radusies.

Tiesu izpildītājs Hmeļevskis informē, ka pirmais brīdinājums par nepieciešamību apmaksāt sodu vīrietim nosūtīts jau pirms 16 gadiem. Kā pieļauj Hmeļevskis, iespējams, Elviss sodu samaksājis pēc noteiktā termiņa. Tādā gadījumā piedziņa varēja tikt iedarbināta.

Ginters Hmeļevskis
zvērināts tiesu izpildītājs

Bieži gadās, ka persona pēc termiņa izdomā samaksāt “pa tiešo” [nevis ar tiesu izpildītāja starpniecību], tādējādi cenšoties ieekonomēt. Likumā arī šis jautājums ir atrunāts: parādnieka pienākums ir maksāt arī sprieduma izpildes izdevumus.

Elviss gan stāsta, ka deklarētā dzīvesvieta bijusi nemainīga, tajā neesot saņēmis pirmo brīdinājumu, līdz ar to neesot zinājis par parādsaistībām.

Elviss
sašutis par sveicienu no tiesu izpildītāja

Jautājums: vai šādus atgādinājumus nevajadzētu sūtīt ātrāk. Tikpat labi atsūtiet, kad esmu pensijā vai kad vispār esmu nomiris.

Zvērinātu tiesu izpildītāju padomē un tiesu izpildītājs Hmeļevskis aicina vīrieti aktīvi komunicēt, lai saprastu, vai pieļauta kāda kļūda.