1,3 miljoni eiro par atklāto baseinu! Rēzeknes mēra brālim kārtējais gardais kumoss no pašvaldības

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

3 komentāri

Rēzeknē tapis atklātā tipa publiskais peldbaseins par 1,3 miljoniem eiro. To izbūvējusi Rēzeknes mēra Aleksandra Bartaševiča brāļa firma, kas pašvaldības un tās uzņēmumu izsludinātajos konkursos uzvarējusi vairākkārt, par būvdarbiem iekasējot miljoniem eiro.

Rēzeknes mēra Aleksandra Bartaševiča brālim Mihailam Bartaševičam darba pilnas rokas. Viņam piederošā būvfirma SIA ”Latgalija” kārtējo reizi uzvar brāļa vadītās pašvaldības konkursā. Nupat uzbūvējusi atklātā tipa 25 metru publisko peldbaseinu par 1,3 miljoniem eiro. Starp citu, pilsētā, kur jau līdz šim bija divi publiskie baseini.

Lai gan dažs uzrunātais pilsētas iedzīvotājs priecājas par vietu, kur peldēt zem klajas debess, daudzus dara bažīgus, vai teju pusotrs miljons eiro izlietots lietderīgi. Rēzeknē ir lielākais bezdarba līmenis starp lielajām pilsētām (aprīlī 11,5 procenti), kas uzrunātajiem iedzīvotājiem liek bažīties, vai viņu maciņš būs pietiekami biezs, lai palīdzētu atpelnīt būvdarbu izmaksas.

Iedzīvotāji ir skeptiski

”Labāk būtu ceļus labojuši. Ja tas būtu vienīgais [peldbaseins] lielā apkaimē, es saprastu, bet, ja tie te [Rēzeknē] ir vairāki, nevajag tik daudz,” uzskata Vjačeslavs.

”Cik vasaras pie mums garas? Trīs mēneši? Un ne vienmēr. Ja ir auksti, tāpat neiesi peldēties uz baseinu,” bažīgs ir Dainis.

”Pats neiešu uz baseinu. Mums daudz ezeru. Vasaras aukstas. Paliek vēl aukstākas. Tas nav izdevīgi,” viedokli pauž Vjačeslavs.

Rēzeknes mērs savējos neapdala. Brālim daudzas uzvaras konkursos un miljoniem eiro kā uz paplātes

Kopš Aleksandrs Bartaševičs ir pilsētas mērs, viņa brāļa Mihaila uzņēmums SIA ”Latgalija” pašvaldības un tās uzņēmumu izsludinātajos konkursos uzvarējis daudzkārt. Kopsummā no pašvaldības, Eiropas fondu un valsts naudas firmai samaksāti 3,3 miljoni eiro, neieskaitot būvdarbus, kuros ”Latgalija” bijis apakšbūvnieks, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiski pieejamā informācija.

”Vai tas ir daudz būvniecības kompānijai, kas ir lielākā pilsētā? Domāju, ka nē. Es uzskatu, ka viss ir atbilstoši likuma normām. Es nepiedalos ne vērtēšanā, ne projektu pavadībā, neparakstu maksājumu uzdevumus. Es nedaru neko, ko man liedz darīt likums,” brāļa piepelnīšanos uz pašvaldības rēķina komentē Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs.

Sportistiem noderīgs objekts

Sportisti par iespēju trenēties baseinā zem atklātas debess būs priecīgi, uzskata Aļona Ribakova, vairākkārtēja Latvijas čempione un rekordiste peldēšanā, Rio olimpisko spēļu dalībniece. Arī Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs uzskata, ka atklātā tipa baseins ir noderīgs, jo vietējiem sportistiem vasarā neesot, kur trenēties, bet uzsver, ka jābūt piesardzīgiem, apsaimniekojot baseinu.

”Pašvaldībai primāri būtu jārūpējas, lai apsaimniekošanas tēriņi nebūtu lielāki par ienākumiem, taču nebūtu jāvērtē, kā atpelnīt būvniecības izmaksas. Tas nav biznesa projekts. Neviena skola un kultūras nams sevi neatpelna.”

Lielajām sacensībām “garajā ūdenī” gatavoties nevarēs

Rēzeknes mērs A. Bartaševičs ir pārliecināts, ka baseinu apmeklēs daudzi – gan rēzeknieši, gan tūristi. Tāpat ir pārliecināts, ka baseinu treniņnometnēm un sacensībām izmantos sportisti.

Titulētā peldētāja Aļona Ribakova teic, ka ”žēl, ka tas nav garais vai astoņu celiņu baseins. Diemžēl tajā nav iespējams gatavoties lielajiem startiem augsta līmeņa sacensībās garajā baseinā.”

Ambiciozie, bet apšaubāmie plāni, baseina uzturēšana – dārga

Rēzeknes mērs arī cer, ka peldbaseinu varēs izmantot visu gadu, jo ūdeni uzsildīs līdz 29 grādiem. Tiesa, lielākā daļa uzrunāto rēzekniešu stāsta, ka nepeldēs aukstos laikapstākļos.

Nākamos divus gadus pilnvērtīgi peldbaseinu vēsākā laikā nevarēs izmantot, jo tikai šogad tiks uzsākta ledus halles celtniecība blakus baseinam, kas ”atdos” siltumu baseinam bez maksas. Līdz halles nodošanai ekspluatācijā baseinā varēs peldēties no maija līdz septembrim, ūdens baseinā tiks uzsildīts, izmantojot centrālo apkures sistēmu, kas, kā atzīst Rēzeknes mērs A. Bartaševičs, būs dārgs pakalpojums – ap 4 000 eiro mēnesī (šajā apsaimniekošanas maksā iekļautas arī ķīmiskās vielas ūdens attīrīšanai).

Foto