120 eiro par to, lai bērns droši varētu lidot bez vecākiem, taču lidostā deviņgadīgo meiteni neviens nesagaida!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

2 komentāri

Deviņgadīgā Patrīcija vasaras brīvlaikā apciemoja radus Frankfurtē. Lai meita, pirmo reizi viena lidojot, justos droši, vecāki lēma par labu aviokompānijas piedāvātajam pakalpojumam – Bērns bez pavadoņa.

Rīgas lidostā Patrīciju sagaidīja divas darbinieces, vecāki gan bija nedaudz pārsteigti, ka neviena ar meitu pat neiepazinās. Arī lidojuma laikā mazajai pasažierei īpaša uzmanība netika pievērsta. Frankfurtē Patrīciju sagaidīja Oļega māsa. Pavadonis esot izgājis ārā bez Patrīcijas bagāžas, un nācās meklēt iespējas, kā tikt atpakaļ lidostā, lai saņemtu bagāžu.

Taču lielākie pārdzīvojumi sākušies atpakaļceļā. Oļega māsa ar Patrīciju laikus ieradušās Frankfurtes lidostā, lai satiktu pavadoni. Frankfurtes lidostas darbinieki teica, ka redzot, ka pavadonis bijis rezervēts, taču neviens neesot ieradies.

Sanāk, ka 120 eiro, kas samaksāti aviosabiedrībai “airBaltic”, pienāktos Oļega māsai, viņa kārtīgi nopūlējās, dabūjot caurlaidi, lai varētu brāļa meitu pavadīt uz lidmašīnu. Vecākiem īsti nav skaidrs, par ko samaksājuši naudu, viņuprāt, turpceļā pakalpojums tika izpildīts daļēji, atpakaļ ceļā vispār netika izpildīts, jo pavadonis neieradās.

“airBaltic” pārstāvis vispirms atvainojas ģimenei par radušos situāciju. Lidostu iekšējie noteikumi katrā valstī esot atšķirīgi, un, piemēram, Frankfurtes lidostā vecākiem vai radiniekiem esot ļauts pavadīt bērnu līdz pat iekāpšanas vārtiem. Un Frankfurtes lidostā pavadonis nemaz nebija paredzēts, bērnu līdz iekāpšanas sektoram varēja pavadīt ģimenes loceklis, tāpat caurlaidi nepieciešams iegūt.

Pavadoņi neesot “airBaltic” darbinieki, to nodrošina virszemes pakalpojumu sniedzējs, ar kuru “airBaltic” ir noslēdzis līgumu. Pēc sākotnēji pieejamā pakalpojuma apraksta, tiešām varēja noprast, ka bērnu kāds sagaidīs, taču tagad “airBaltic” informāciju ir precizējuši, norādot, ka atsevišķās lidostās ģimenes loceklim bērns jāpavada līdz pat iekāpšanas sektoram.

Foto