12 stundas pludo kāpņu telpa, ”Rīgas namu pārvaldnieka” avārijas dienests kavējas

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Pievienot komentāru

Daudzdzīvokļu namam Maskavas ielā ilgāk nekā 12 stundas applūda kāpņu telpa, kā rezultātā tika sabojāti salīdzinoši nesen veiktie remontdarbi, kā arī mitrums nokļuva bīstami tuvu sadales skapim.

Par notikušo avāriju ”Rīgas namu pārvaldnieka” avārijas dienestu informēja piektā stāva iedzīvotāja Santa. Viņa lietus ūdeņus kāpņu telpā pamanīja, nākot mājās no darba. Avārijas dienestam zvanīts trīs reizes, katru reizi saņemot atbildi, ka darbinieki notikuma vietā ieradīsies jau pavisam drīz, taču realitātē neviens avārijas dienesta darbinieks tā arī šajā dienā neieradās norādītajā adresē.

Nākamajā dienā, ejot uz darbu, Santa pamanījusi, ka situācija kļuvusi vēl sliktāka, ūdens strauji pietuvojies sadales skapjiem, kā arī radušās bažas par to, vai drīzumā nav gaidāma arī dzīvokļu applūšana.

Santa
Nevar sagaidīt avārijas dienestu

Zvanīju trīs reizes, visu laiku teica, ka būs tūlīt, tūlīt. Tā arī neviens neatbrauca. Šorīt nofilmēju video, kurā var redzēt, ka situācija ir tieši tāda pati. Cerēju, ka kāds būs uzkāpis uz jumta, taču nekā. Joprojām var redzēt, ka ūdens pil. Mums ir paveicies, ka šobrīd vairs nelīst. Kāpēc nepieciešams avārijas dienests, ja viņi nespēj 12 stundu laikā atbraukt.

Kāpņu telpā redzams, ka sienas ir pilnībā slapjas. Ceturtajā stāvā sastaptā Kristīne raidījumam norāda, ka viņas dzīvoklī ūdens iekļuvis daļēji: ”Mums aiz šīs sienas ir vannas istaba, nevar zināt, kas ir aiz flīzēm. Ūdens pil šeit starp abām durvīm!”

Šajā pašā dienā arī Purvciemā kāda nama jumts neizturēja un applūda kāpņu telpa, kā arī dzīvoklis.

”Rīgas namu pārvaldnieks” notikušajā vaino īpatnējo māju konstrukciju, kur lietus ūdens novadīšanas sistēma atrodas kāpņu telpā.

Krists Leiškalns
”Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis

Šajā laikā avārijas brigāde braukāja no viena objekta uz nākamo. Bija ļoti daudz. Šie darbi tika veikti līdz nākamās dienas pusdienlaikam. Mēdz būt situācijas, kad notekas aizsprostojas ar lapām.

Ķengaraga mikrorajonā vien par šāda veida problēmām saņemti izsaukumi no vairāk nekā desmit ēkām.